HAVÍŘOVSKÉ DERBY OVLÁDL SLOVAN, JAROMĚŘ PŘETLAČILA ZNOJMO

21. 12. 2019

Sobota přinesla dlouho očekávaný souboj. V osmnáctém kole první ligy zvládl Slovan zápas havířovských týmů proti Torpedu 9:5 a napravil zaváhání z minulého vzájemného duelu. Mimo jiné uspěla také Jaroměř, která dohnala náskok favorizovaného Znojma a v prodloužení získala bod navíc.

Havířovské derby začal lépe Slovan, když už po necelé minutě hry vedl nad Torpedem 1:0. Klíčová však byla série gólů ve třetí třetině, díky které Slovan utekl do pohodlného náskoku. Torpedo se tak na soupeře už nedotáhlo a podlehlo papírovému outsiderovi 5:9. Hrdinou hostů se stal Vojtěch Vavrečka, který zaznamenal tři branky a jednu asistenci. Slovan se touto výhrou navíc pomstil Torpedu za předchozí porážku 8:11.

Desetkrát se trefili hráči Kladna, kteří doma porazili brněnské Gullivers o sedm gólů. A to i přesto, že po prvním dějství byl stav nerozhodný 1:1 a hosté měli o co bojovat. „Výsledek vypadá přesvědčivě, ale výkon takový nebyl,“ vystihl trenér Kladna Jan Pazdera. Podle něj se právě úvodní část zápasu Kanonýrům příliš nepovedla. „Postupem času jsme se zlepšovali ve hře na míčku a vytvářeli si více šancí. Velký rozdíl ve skóre jsme ale vytvořili až v závěrečné třetině,“ sdělil Pazdera.

Kladnu však ani vysoké vítězství nestačilo, aby se vrátilo na druhé místo tabulky. Na něm zůstali Bulldogs Brno, kteří obrátili utkání v Rožnově pod Radhoštěm. Domácí mužstvo se dvakrát trefilo v závěru prostřední fáze a připravili Jihomoravanům těžkou situaci do poslední dvacetiminutovky. Bulldogs vyrovnali až necelé dvě minuty před koncem zásluhou Michala Pešáka a rozhodli v čase 59:40 brankou Matyáše Němce. Náskok o čtyři body na čele soutěže potom potvrdily Karlovy Vary úspěchem 12:5 nad Startem98. Hned čtyřikrát se střelecky prosadil Tomáš Nushart.

Napínavý duel zvládla Jaroměř, která na začátku třetí části prohrávala ve Znojmě o tři góly. O jedenáct minut později bylo vedení už na straně hostů a byli to právě svěřenci kouče Jana Šťastníka, kdo musel dohánět manko. To se jim podařilo, přičemž Petr Čihal dokonce vrátil Znojmu těsný náskok. Sokol ale v posledních sekundách odpověděl a Patrik Rozkovec přidal rozdílovou trefu v prodloužení.

Na výhru za tři body dosáhl Chomutov proti Petrovicím, které zdolal 8:5. Vítězství si připsalo i Ústí, když si výsledkově poradilo s Českými Budějovicemi 10:6. Oba týmy ze severních Čech si tak udržely pozici mezi elitní pěticí soutěže.