​​​​

HAVÍŘOVSKÉ TORPEDO DOMA PŘEKVAPIVĚ PADLO S KOPŘIVNICÍ

7. 2. 2016

Devatenácté kolo Národní ligy – skupiny východ přineslo až příliš překvapivých výsledků. Havlíčkův Brod doma prohrál se Slovanem, Torpedo doma nestačilo na Kopřivnici, Bystřice nad Perštejnem si hladce poradila s Opavou, Paskov si připsal třetí výhru v sezoně, Gullivers si poradili se Žďárem nad Sázavou především díky povedené třetí třetině a v posledním duelu zvítězily Klobouky nad Petrovicemi.

Hned první utkání devatenáctého kola nám nabídlo poměrně překvapivý výsledek. Havlíčkův Brod, který se nachází na třetím místě, podlehl na své palubovce havířovskému Slovanu v poměru 4:7. Hosté se nachází na hranici play-off, takže je pro ně tato výhra za tři body neskutečně cenná. Utkání rozhodly především proměněné přesilové hry Slovanu ve druhé třetině.

Ještě překvapivější výsledek přineslo sobotní utkání mezi havířovským Torpedem a Kopřivnicí. Vikings přicestovali do havířovské sportovní haly pouze s deseti hráči, ale i přes takto malý počet dokázali velkého favorita porazit. Utkání rozhodla přesilová hra šest minut před koncem třetí třetiny, kterou hosté využili a dostali se tak do rozhodujícího vedení.

Poměrně jednoznačný výsledek mělo utkání mezi Bystřicí nad Perštejnem a Opavou. Výsledek ale vůbec neodpovídal průběhu hry. Domácím v duelu s Opavou vyšlo skoro vše, na co sáhli. Na druhé straně se Opavě vůbec nic nedařilo a soupeř trestal i tu sebemenší chybu. Bystřice nakonec zvítězila markantním rozdílem 11:3.

Devatenácté kolo Národní ligy přineslo také souboj mezi předposledním a posledním celkem tabulky. Frýdek-Místek přivítal na své palubovce nedalekého soupeře z Paskova. Hosté předvedli v utkání hodně solidní výkon a po zásluze zvítězili. Paskov se díky tříbodové výhře posunul z posledního místa, které nyní patří právě Frýdku-Místku. Čtyřmi góly se na výhře Saurians podílel Matěj Kožušník.

Hodně vyrovnané utkání se odehrálo ve Žďáru nad Sázavou, kam přicestoval druhý tým tabulky. Brněnští Gullivers vstupovali do zápasu jako mírní favorité, ale svou převahu ukázali až ve třetí třetině, kterou vyhráli 2:0. Především díky povedené poslední části hry tak tým z Brna zvítězil za tři body. Sokol ztrácí na vedoucí Torpedo už pouze tři body.

Poslední utkání devatenáctého kola se odehrálo mezi Klobouky a Petrovicemi. Domácí potřebovali zvítězit, neboť se nacházejí na hranici play-off. To se jim nakonec povedlo, svého soupeře přehráli celkem jednoznačně 9:4. Jaromír Lazor z Klobouků v utkání zaznamenal čtyři přesné zásahy, kterými hodně pomohl svému týmu k důležitému vítězství.