{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

HAVÍŘOVU VLÁDNE TORPEDO, KLADNO ZTRATILO BOD PROTI GULLIVERS

Obrázek ke článku
13. 10. 2019

Šesté kolo prvoligové soutěže nabídlo divákům skvělou podívanou, během niž se nemohli za žádnou cenu nudit. V Havířově proběhlo městské derby, v Praze proběhla přestřelka mezi Startem a Karlovými Vary. Bod za prohru v prodloužení si odnesli Gullivers, kteří padli Kladnu 4:5.

Kunratice zažily celkem osmnáct branek, které padly během šedesáti minut hry. První a třetí třetina se florbalistům Startu vážně povedla, když s Karlovými Vary drželi krok. Rozdílnou se ukázala druhá část, v níž vstřelili hosté ze západu Čech pět gólů. Petrovice proti Chomutovu nastoupily dobře, když si vytvořily vedení 3:1, poté ale přišla pasáž protihráčů, kteří si v posledních minutách pohlídali výsledek duelu.

Havířovské derby ovládlo Torpedo. Nebyla to vůbec jednoduchá bitva, která by měla předem určeného vítěze. Bylo to drama do posledních minut, v nichž úřadovali žlutočerní. Statistikou 5+2 se blýskl Matěj Černý. Brňané proti Kladnu vyhráli první část utkání, kladenští florbalisté ale dokázali vyrovnat a po bezbrankové třetí třetině se prodlužovalo. Po čtyřiatřiceti vteřinách se prosadila posila Joel Ahlin.

Jaroměř nezachytila úvod zápasu a během druhé poloviny první periody si nechala nasázet čtyři branky. Domácím se podařilo zkorigovat výsledek až v posledních minutách střetnutí. Vysoké vedení si vybudovali také florbalisté Ústí nad Labem, jimž čtyři zásahy českobudějovických mužů příliš neublížily. V posledním měření sil nedali Bulldogs šanci Rožnovu pod Radhoštěm.

Výsledky 6. kola 1. ligy mužů

FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice - FB Hurrican Karlovy Vary 6:12

Z.F.K. AQM Petrovice - HEROS Florbal Chomutov 6:10

TJ Slovan Havířov - Florbal Exelsior Havířov 8:11

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - Kanonýři Kladno 4:5p

TJ Sokol Jaroměř - TJ Znojmo LAUFEN CZ 4:8

FBC Štíři Č. Budějovice - Florbal Ústí 4:9

Bulldogs Brno - 1. FBK Rožnov p/R 8:2

​​

Obrázek