{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


HAVÍŘOVU VLÁDNE TORPEDO, KLADNO ZTRATILO BOD PROTI GULLIVERS

Obrázek ke článku
13. 10. 2019

Šesté kolo prvoligové soutěže nabídlo divákům skvělou podívanou, během niž se nemohli za žádnou cenu nudit. V Havířově proběhlo městské derby, v Praze proběhla přestřelka mezi Startem a Karlovými Vary. Bod za prohru v prodloužení si odnesli Gullivers, kteří padli Kladnu 4:5.

Kunratice zažily celkem osmnáct branek, které padly během šedesáti minut hry. První a třetí třetina se florbalistům Startu vážně povedla, když s Karlovými Vary drželi krok. Rozdílnou se ukázala druhá část, v níž vstřelili hosté ze západu Čech pět gólů. Petrovice proti Chomutovu nastoupily dobře, když si vytvořily vedení 3:1, poté ale přišla pasáž protihráčů, kteří si v posledních minutách pohlídali výsledek duelu.

Havířovské derby ovládlo Torpedo. Nebyla to vůbec jednoduchá bitva, která by měla předem určeného vítěze. Bylo to drama do posledních minut, v nichž úřadovali žlutočerní. Statistikou 5+2 se blýskl Matěj Černý. Brňané proti Kladnu vyhráli první část utkání, kladenští florbalisté ale dokázali vyrovnat a po bezbrankové třetí třetině se prodlužovalo. Po čtyřiatřiceti vteřinách se prosadila posila Joel Ahlin.

Jaroměř nezachytila úvod zápasu a během druhé poloviny první periody si nechala nasázet čtyři branky. Domácím se podařilo zkorigovat výsledek až v posledních minutách střetnutí. Vysoké vedení si vybudovali také florbalisté Ústí nad Labem, jimž čtyři zásahy českobudějovických mužů příliš neublížily. V posledním měření sil nedali Bulldogs šanci Rožnovu pod Radhoštěm.

Výsledky 6. kola 1. ligy mužů

FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice - FB Hurrican Karlovy Vary 6:12

Z.F.K. AQM Petrovice - HEROS Florbal Chomutov 6:10

TJ Slovan Havířov - Florbal Exelsior Havířov 8:11

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - Kanonýři Kladno 4:5p

TJ Sokol Jaroměř - TJ Znojmo LAUFEN CZ 4:8

FBC Štíři Č. Budějovice - Florbal Ústí 4:9

Bulldogs Brno - 1. FBK Rožnov p/R 8:2

​​

Obrázek