HAVLÍČKŮV BROD VE ČTVRTFINÁLE STÁLE BEZ VÝHRY

6. 3. 2016

Hodně překvapivě se vyvíjí čtvrtfinálová dvojice mezi Opavou a Havlíčkovým Brodem. Opava rozhodla o svém postupu do play-off až v posledním hracím kole základní části a nyní vede nad Dragons už 2:0 na zápasy. Havlíčkův Brod je tak jedno utkání od vyřazení. Ostatní čtvrtfinálové dvojice se zatím vyvíjejí podle předpokladů.

Hippos Žďár n/S. - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 2:3
branky: 20. Richard Kafka, 21. Ondřej Dvořák - 26. Ondřej Kredatus, 27. Martin Sláma, 54. Adam Konečný; rozhodčí: Ondřej Kyjovský - Jakub Veselý; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 80; zásahy brankářů: Lukáš Kratochvíl 27 - Martin Zapletálek 19; po třetinách: 1:0, 1:2, 0:1

Brněnští Gullivers se museli na druhou výhru ve čtvrtfinálové sérii se Žďárem pořádně nadřít. Velice vyrovnaný průběh rozhodla jedna jediná branka ve třetí třetině. Domácí gólman neudržel sedm minut před koncem základní hrací doby střelu z poloviny hřiště. U vyraženého míčku byl jako první brněnský Adam Konečný, který tak vstřelil poměrně jednoduchý gól. Tato branka se následně ukázala jako rozhodující. Pokud chce Žďár nad Sázavou vrátit sérii na svoji palubovku, musí příští víkend v Brně vyhrát. Gullivers totiž vedou nad Hippos už 2:0 na zápasy.

FBC Vikings Kopřivnice - Z.F.K. Petrovice 8:5
branky: 10. Daniel Opatřil, 13. Adam Lichnovský, 20. Adam Lichnovský, 21. Milan Uvíra, 30. Lukáš Vávra, 46. Tomáš Sladkovský, 51. Lukáš Vávra, 59. Lukáš Vávra - 20. Richard Urban, 25. Marek Šmída, 38. Ondřej Firda, 53. Ondřej Firda, 58. Jan Daubner; rozhodčí: Pavel Hála - Martin Kotala; vyloučení: 2 + Lukáš Soukal 5:2; využití: 0:0; zásahy brankářů: Jan Klinka 31 - Petr Palovský 30; po třetinách: 3:1, 2:2, 3:2

Poměrně jednoznačný průběh mělo utkání v Kopřivnici, kam zajížděly v rámci své čtvrtfinálové série Petrovice. Domácí florbalisté měli utkání pod kontrolou do 52. minuty, než dostal pětiminutový trest za hákování Lukáš Soukal z Kopřivnice. Hráči Vikings v oslabení hře dvakrát inkasovali, ale i přes to v druhém utkání zvítězili v poměru 8:5. Stav této čtvrtfinálové dvojice je tak vyrovnaný 1:1.

S.K. P.E.M.A. Opava - Sokol Erupting Dragons H. Brod 4:2
branky: 3. Dalibor Repček, 38. Oldřich Sova, 53. Marek Dzierža, 60. Karel Boželník - 25. Jaromír Čermák, 36. Tomáš Vlček; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 1:3; využití: 0:0; zásahy brankářů: Matěj Martínek 15 - Petr Brestovský 19; po třetinách: 1:0, 1:2, 2:0

Opava se ve svém druhém čtvrtfinálovém zápase poměrně nadřela na vítězství. Soupeř z Havlíčkova Brodu se poučil z chyb z minulého zápasu a v tomto střetnutí podal o poznání lepší výkon, který se ihned promítl také na výsledku. Necelých osm minut před koncem třetí třetiny přidal rozdílovou branku domácího týmu Marek Dzierža. V poslední minutě zápasu přidal ještě Karel Boželník pojišťovací gól do opuštěné brány. Opava tak vede nad Sokolem už 2:0 na zápasy.

FbC Aligators Klobouky - Florbal Torpedo Havířov 2:7
branky: 24. Marek Bábíček, 56. Ladislav Dufek - 6. Vojtěch Mžyk, 30. Marián Kloza, 35. Michal Kajpuš, 36. Adam Fliega, 48. David Beneš, 55. Pavel Bezděčík, 58. Tomáš Vlach; rozhodčí: Petr Števček - Radek Števček; vyloučení: 3:1; využití: 0:1; diváků: 54; zásahy brankářů: Lukáš Bábíček 23 - Pavel Kotula 16; po třetinách: 0:1, 1:3, 1:3

Havířovské Torpedo potvrdilo roli favorita i ve druhém čtvrtfinálovém utkání proti Kloboukům a poměrně hladce zvítězilo v poměru 7:2. Brankový rozdíl nebyl tak výrazný jako v předešlém utkání, ale i přes to vezou svěřenci Filipa Kubíčka domů další vyhraný zápas. Torpedo tak bude moct rozhodnout o svém postupu do semifinále už příští sobotu, neboť vede nad Aligators 2:0 na zápasy.