{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


HEMERKA PO SFF: NERVÓZNÍ JSEM BYL, ZÁŽITEK JE TO ALE NESKUTEČNÝ

Obrázek ke článku
14. 6. 2021

Stal se hlavní tváří nadcházejícího mistrovství světa juniorů v Brně, přestoupil do jednoho z nejlepších klubů Livesport Superligy a získal s ním mistrovský titul. Pro devatenáctiletého Adama Hemerku byla tato sezona splněným snem. ​

Premiérové superfinále a hned úspěšné – o takových momentech se nemohlo juniorskému reprezentantovi na začátku tohoto ročníku ani snít. Totiž v době, kdy měla započít hlavní část jeho příprav na srpnový juniorský šampionát, se jeho tým, tehdy ještě Hattrick Brno, nacházel na dvanácté příčce tabulky a bylo tak jasné, že do play-off nezasáhne. 

Pro talentovaného florbalistu, který by na domácím mistrovství měl být hlavní oporou týmu, tak nastala dosti nepříjemná situace, neboť hrozilo, že si příští měsíce až do samotného šampionátu nezahraje. „To pro mě byla ta nejhorší možná varianta vzhledem k přípravě a rozehranosti. Potřebuji hrát kvalitní zápasy, aby mě na MSJ nic nepřekvapilo. Můj přestup se sice očekával až po odmaturování na střední škole, takhle se to ale všechno urychlilo,“ uvedl tehdy v rozhovoru pro Český florbal.

A svůj účel tento přesun splnil bravurně. Hemerka odehrál všechny duely vyřazovacích bojů, okolí překvapil svými kvalitami a zápas od zápasu se tak v kádru posouval výš a výš. „Odehrál jsem za Boleslav devět těžkých a vypjatých zápasů v play-off, takže to svůj účel určitě splnilo,“ pochvaluje si. „Na mistrovství si chci zaručeně přenést tu zápasovou formu, kterou budu během těch dvou zbývajících měsíců ještě nějakým způsobem ladit. A cíl je jasný, s klukama chceme určitě obhájit titul,“ dodává.

Svou formu si navíc odzkoušel v tom nejtěžším možném testu, v superfinále proti Vítkovicím však nezaváhal a svými výkony pomohl mladoboleslavskému kádru k druhému titulu v historii. „Těžko se mi to popisuje, je to nádherný okamžik. Ani jsem si to na začátku sezony, kdy jsem byl ještě v Hattricku, nedokázal představit, ale je to tam a je to opravdu nepopsatelný zážitek, který si moc užívám,“ pronesl dojatě.

Svým gólem přitom devatenáctiletý Hemerka v čase 12:46 otevřel brankový účet svého týmu a zároveň srovnal skóre zápasu na 1:1. Svou premiérovou trefu v superfinále si tak nemohl naplánovat lépe. „Je to něco neskutečného, makal jsem pro tým a odvděčilo se to gólem, za což jsem moc rád,“ uvedl bezprostředně po skončení vítězného duelu.

A co podle juniorského reprezentanta v zápase rozhodlo? „Asi ta třetí třetina, kdy jsme začali vyhrávat osobní souboje a napadaly nám tam nějaké ty góly. Pak už jsme si pro to vítězství došli,“ uvádí. Po dlouhé době také mohl spolu s týme oslavit výhru před svými fanoušky.

A jestli byl odchovanec Hattricku Brno před zápasem nervózní? „Určitě tam ta nervozita byla, přece jenom to bylo moje první superfinále. S těmi fanoušky se to ale výrazně stupňovalo, protože ta atmosféra byla skvělá. Jsem moc rád za to, že tam mohli být a moc jim děkuji. Myslím si, že jsme si to všichni užili,“ uzavírá. 

​​

Obrázek