{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

HISTORICKÝ SOUBOJ ZAČÍNÁ! FBC CHCE PRVNÍ TITUL, CHODOV SAHÁ PO DRUHÉM

Obrázek ke článku
9. 4. 2022

Desátý ročník superfinále se kvapem blíží a je tak na čase představit si všechny týmy, jež v něm budou účinkovat. V ženském souboji o titul se poprvé v historii utkají Chodov a FBC Ostrava, tedy druhý a třetí celek tabulky po základní části. Dokoná ostravský klub historický úspěch a pozvedne nad hlavu svůj úplně první pohár pro mistryně extraligy nebo naopak Chodov vybojuje svůj druhý titul?

Závěrečný zápas sezony si před vyprodanou O2 Arénou užijí po základní části druhý Chodov a třetí FBC Ostrava. Oba kádry se dobře znají a vzájemných zápasů za sebou mají víc než dost, v superfinále se ale utkají dosud poprvé. A jak se oba týmy do finálového duelu dostaly?

FBC ČPP OSTRAVA

Ostravské FBC sáhlo po velice obtížném startu vyřazovacích bojů, neboť si do čtvrtfinále vybralo houževnaté Bohemians. Pražské klokanky dostály své pověsti ze základní části a třetí kádr tabulky pořádně potrápily, když sérii dovedly za stavu 3:2 pro Ostravu až do šestého zápasu. V tom už se ale FBC nemýlilo a po náročném čtvrtfinále tak postoupilo dál.

Co se ale zprvu mohlo zdát jako věc šílená, se nakonec ukázalo jako chytrý tah, neboť FBC Ostrava z náročné přípravy vytěžila skvělou formu do semifinále, v němž se utkala s dosud neporaženými Vítkovicemi. K překvapení všech pak modrožluté florbalistky nad těmi modrobílými v městském derby nezvítězily jednou, byť čtyřikrát v řadě a do svého historicky prvního superfinále tak postoupily v tom nejkratším možném čase.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Chodovský kádr šel ve čtvrtfinále o něco jednodušší cestou, neboť sáhl po osmých Panthers Praha a ty v prvních třech duelech rozstřílel vysoko 38:4. Čtvrtý duel už byl o něco náročnější, i tak ale chodovské hráčky zvítězily 6:5 a do semifinále tak zamířily také tou nejkratší možnou cestou.

Tam ale narazily na velice silný Tatran, který všechny překvapil a po úvodním víkendu v sérii vedl již 2:0. Pražské derby se pak neslo ve velice vyrovnaném duchu, Chodov totiž nejprve srovnal na 2:2, pak vybojoval mečbol, ale ten Střešovice smazaly a série tak za stavu 3:3 zamířila do jediného sedmého zápasu celých letošních play-off bojů. Ten v další vyrovnané bitvě zvládly lépe hráčky Chodova a po výhře 4:3 na zápasy tak zamířily do svého čtvrtého superfinále v řadě.

Bojovali spolu o druhé místo, teď si to rozdají o titul

Vzájemné souboje obou celků sice naznačují nadvládu Chodova, opak je však pravdou, neboť se oba týmy na konci základní části pravidelně utkávají v boji o druhé místo tabulky. Od sezony 2018/2019 se FBC Ostrava a Chodov potkaly již dvanáctkrát a drtivou většinu zápasů vyhrál celek z hlavního města. Celkové skóre na utkání totiž činí 10:2 pro Chodov a z toho čtyři výhry tento tým zaznamenal v semifinále 2018/2019, což bylo také naposledy, co se spolu oba celky utkaly v rámci play-off.

V této sezoně ale každý z nich drží v ruce jednu vzájemnou výhru, neboť v září v Ostravě zvítězil Chodov vysoko 6:0 a v lednu zase FBC vyloupilo halu na Jižním Městě výhrou 4:3. Bilance jsou tedy vyrovnané a bude zajímavé sledovat, kdo si v zaplněné O2 Aréně se svým soupeřem poradí lépe.

Program superfinále Extraligy žen 2021/2022:

Sobota 9. dubna:

14:00 FAT PIPE FLORBAL CHODOV - FBC ČPP OSTRAVA | ONLINE | VIDEO

Obrázek