{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


HLASOVÁNÍ: MOMENTY TÝDNE #1

Obrázek ke článku
17. 9. 2019

Uplynulý víkend odstartoval florbalovou sezónu 2019/2020 a nabídl první kola nejvyšších soutěží mužů a žen. K vidění byly jednoznačné i vyrovnané zápasy, gólově chudší utkání i vyložené přestřelky. Za redakci Českého florbalu vybíráme čtyři zajímavé momenty uplynulého hracího týdne a na vás je zvolit ten nejzajímavější.

EŽ: Tigers – Tatran a Denisa Billá – branka proti Tigers

První duel za Tatran, v jehož dresu Denisa Billá letos nastupuje po dlouhých třinácti letech, nemohl být pro legendu ženského florbalu v Čechách pikantnější. Úvod sezóny totiž patřil pražskému derby právě mezi Tatranem a Tigers, k jejichž oporám Billá dlouhá léta patřila. Při prvním utkání nové sezóny si Billá připsala dva body za branku a asistenci, a ačkoliv Tatran prohrál 4:7, Denisa umocňuje náskok na čele historického bodování Extraligy žen.

SL: Chodov – Hattrick a Poslední výhoz Jana Baráka

Nedělní večer, duel Chodova s brněnským Hattrickem a především jeho prvních devadesát vteřin patřilo jedinému muži. Se svou aktivní florbalovou kariérou se tu totiž rozloučila persona týmu z Jižního Města Jan Barák, který v průběhu svých golmanských let kryl vedle chodovského brankoviště už jen záda české reprezentaci. V nejvyšší soutěži mužů, byť už jen symbolicky, šlo o jeho 325. start. Završena tak byla pouť bronzového brankáře z MS 2014, juniorského vicemistra světa, akademického mistra světa a dvojnásobného mistra ČR.

SL: Chodov – Hattrick a Marek Vávra 3+2 KB

Utkání bývalých mistrů superligy s nováčkem soutěže z Brna se však kormě slavnostních momentů významně zapsalo i do statistik kanadského bodování. V zápase padlo celkem osmnáct branek a na pěti z nich se podílel chodovský Marek Vávra. Ten v utkání zkompletoval hattrick a pod dva další góly se podepsal asistencí. Po prvním kole tak vede tabulku kanadského bodování Superligy.

SL: Česká Lípa – Tatran a Obrat Tatranu v televizním utkání

V pondělí večer se naplno rozjela také televizní florbalová sezóna. Letos poprvé živě přenášely kamery České televize klání ze zimního stadionu v České Lípě, kde domácí tým měřil síly se střešovickým Tatranem. První dvě třetiny byly na branky poměrně chudé, a do poslední části nastupoval s dvoubrankovým náskokem českolipský tým. Mladý kádr Tatranu ale v závěru utkání zmobilizoval síly a během posledních osmi minut dokázal nepříznivý vývoj utkání otočit a odvézt si z České Lípy své první tři body do tabulky.

HLASUJTE ZDE

Obrázek