{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


HLASOVÁNÍ: MOMENTY TÝDNE #3

Obrázek ke článku
2. 10. 2019

Elitní ligy mají za sebou další náročný víkend, v němž nejvyšší soutěž mužů absolvovala hned dvě téměř kompletní hrací kola. Tento týden redakce Českého florbalu vybrala mezi čtyři momenty vedle superligových počinů také po jednom z Extraligy žen a 1. Ligy mužů. Nyní je na fanoušcích, by vybrali ten nejvýznamnější.

SL: Sparta – Vinohrady a Obrat Sparty

Bylo těsně před polovinou utkání a v pražských Vysočanech nabíralo derby domácí Sparty a městského rivala z Vinohrad pro ambiciózní tým kolem Milana Garčara nepříjemný směr. SKV tehdy vedlo o čtyři branky, sparťanské konto zelo prázdnotou. Domácí tým se ale nenechal takovým vývojem rozložit a v druhé půli si vzal utkání zpět mimo jiné díky hattricku Radima Křenka. Díky tomu i nadále patří Sparta ke posledním třem dosud neporaženým týmům Superligy mužů

1. LM: Budějovice – Kladno a Štíři poráží horké favority na postup

Kladenští Kanonýři v předsezónním období mocně posilovali, pracovali na povědomí o klubu a netajili se postupovými ambicemi. Naopak příjemné překvapení loňské prvoligové sezóny v podobě nováčků z Budějovic, kteří to dotáhli až do play-off, se letos trochu zadrhlo. Štíři dosud zůstávali bez bodů, ve čtvrtém kole ale sérii nezdaru protrhli a to právě proti favorizovaným Kanonýrům. Vítězství se navíc urodilo na narozeniny budějovického trenéra Lukáše Malého.

EŽ: Olomouc – Vítkovice a Hattrick singapurské reprezentantky

Mistryně z Vítkovic si ve víkendovém kole proti Olomouci opět s chutí zastřílely a tentokrát ve statistikách střelkyň nechyběla asi nejexotičtější posila Extraligy žen posledních let Siti Nurhaliza Khairul Anuar. Singapurská reprezentantka si kromě hattricku připsala také jednu asistenci a momentálně uzavírá šestou desítku tabulky kanadského bodování. Podobně se dařilo i dalším předsezónním posilám, například i kapitánce Denise Ferenčíkové nebo Zuzanně Krzywak.

SL: Lípa – Vítkovice a Bod, který mistři museli na severu nechat

Přetahovaná. Tak by se dal popsat duel Vítkovic na půdě České Lípy.  Domácí tým vedl v zápase dvakrát, úřadující mistři čtyřikrát, ale nikdy ne více než o dvě branky.  České Lípě se podařilo třikrát srovnat a především branka na 7:7 méně než půl minuty před koncem byla klíčová. Připravila totiž Vítkovické mistry o první bod této sezóny. Lípa si tak částečně spravila chuť po debaklu od Pardubic, který naznačoval, že i toto utkání by mohlo skončit vysokou prohrou.

Hlasování ZDE!

Obrázek