{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

HLASOVÁNÍ: MOMENTY TÝDNE #5

Obrázek ke článku
14. 10. 2019

Redakce Českého florbalu znovu vybírala čtyři nejsilnější momenty týdne. Na scénu se po minulé odmlce vrací 1. liga mužů, jeden moment dodala Extraliga žen, dva pak Superliga florbalu. Nyní je na fanoušcích, aby vybrali ten nejvýznamnější.

SL: Návrat vítkovických opor Lukášů Součka a Řezaniny

Obhájce titulu ve čtvrtém a pátém kole poztrácel body a vinou zranění i několik klíčových hráčů, do jeho sestavy se ale před utkáním s Chodovem vrátily letité opory, brankář Lukáš Souček s obráncem Lukášem Řezaninou. Oba dva se výraznou měrou zasloužili o vítězství Vítkovic 3:2 nad do té doby stoprocentním Chodovem.

SL: Obrat České Lípy v utkání s Black Angels

Česká Lípa v domácím utkání proti Black Angels prohrávala 1:3 a 2:4 - takový stav platil ještě chvíli po polovině utkání. V poslední části hry se však začala výrazněji prosazovat a ovládla ji poměrem 6:1. Hattricky předvedly opory Jaromír Ekl s Radkem Krajcigrem, daleko do něho neměl ani Milan Tichý. Celkově domácí zvítězili 9:5 a aktuálně se drží v elitní osmičce tabulky.

EŽ: Odvolaný nájezd Jičína

Velmi sympatický moment fair-play se odehrál v duelu domácích Vítkovic s Jičínem. Třebaže ostravský celek zvítězil jednoznačně 17:0, hosty může hřát pocit z velmi férového skutku. Kapitánka Jičína Markéta Kosová se dostala do brejku, po kontaktu s protihráčkou upadla a bylo nařízeno trestné střílení, sama hráčka jej však u rozhodčích odvolala. „Dostala jsem nahrávku na střed, kde jsem neudržela rovnováhu a stačil malý dotek, po kterém jsem spadla. Hned jsem věděla, že to nebyl faul, rozhodně ne na nájezd. Přišlo mi normální ho hned odvolat,“ říká k incidentu sama hlavní aktérka.

1. LM: Havířovské derby

V havířovském derby hostující Florbal pětkrát vedl, pokaždé se však domácí Slovan dokázal na svého soka dotáhnout. V pořadí na šesté vedení soupeře, které přišlo tři minuty před koncem, však již městský rival reagovat nedokázal, a tak se z vítězství 11:8 radovali florbalisté slavného Torpeda.

Hlasovat můžete ZDE!

Obrázek