{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


HOLBA LINE-UP SEZONY – HLASUJ PRO SVŮJ DREAMTEAM

Obrázek ke článku
22. 3. 2020

Sezona v čerstvě rozehraném play-off sice předčasně skončila, interaktivní zábava pro fanoušky, které se mohou věnovat z bezpečí domova, ale pořád běží. Redakce Českého florbalu předvybrala florbalisty, florbalistky a trenérské osobnosti, kteří ve svých týmech či dokonce celé lize patří k tahounům, a na fanoušcích je nyní rozhodnutí, kdo podle nich patří do Holba Line-upu sezony.

Ve spolupráci s hlavním partnerem Českého florbalu Pivovarem Holba jsme připravili aktivitu, která vystřídá původní hlasovací soutěže, jež byly navázány na play-off.  Nová anketa má za úkol vybrat z klíčových florbalistů a florbalistek tu nejlepší formaci ligy. Volí se nejen na posty hráčů na hřišti, ale obsadit je třeba také malé brankoviště a pozici trenéra.

Hlasování bude probíhat na INSTAGRAMU Českého florbalu ve stories a fanoušci budou pomocí hlasování ANO/NE u každého z vybraných kandidátů rozhodovat, jestli do výsledné sedmičky patří. Hlasování bude probíhat od pondělí do čtvrtku – každý den se bude vybírat obsazení jednoho z těchto postů: brankář, dva obránci, tři útočníci a trenér. V následujícím týdnu proběhne hlasování o Holba Line-up sezony také v kategorii žen. 

Z hlasujících pro vítězné kandidáty navíc vylosujeme vítěze balíčku od Oficiálního fanshopu ČF.


Takhle se hlasovalo v Holba Fantasy play-off

Volba Line-upu sezony tedy střídá původní soutěže, které byly připraveny na play-off 2019/2020. Jednou z nich byl už třetí ročník Fantasy play-off, kde fanoušci tipovali průběh jednotlivých čtvrtfinálových sérií Superligy florbalu. Zde je krátké shrnutí, jak tipování dopadlo.

Výsledky prvního víkendu play-off:

  • Boleslav – Vinohrady 2-0 (13:3 a 13:3)
  • Vítkovice – Otrokovice 1-1 (10:4 a 4:5pn)
  • Chodov – Tatran 1-1 (4:5 a 8:5)
  • Sparta – Bohemians 1-1 (3:4 a 5:4)

Že čtvrtfinále mezi Boleslaví a Vinohrady ovládne tým loňského superfinalisty, si tipnuli všichni hlasující. V to, že se Vinohradům podaří sebrat favoritovi alespoň jedno utkání, věřila 4 % hlasujících. V průměru mělo padnout v této sérii 44 branek, pokud by ale pokračoval trend 16 branek na utkání, toto číslo by bylo výrazně překročeno.

Vítkovice ani Chodov stoprocentní důvěru nezískaly, malé procento tipujících věřilo, že do semifinále postoupí Otrokovice, respektive Tatran. Stav rozehraných sérií, který se zastavil na výsledku 1-1 to navíc nevyvrací. Série Vítkovic a Otrokovic měla být na branky nejskoupější, podle průměrného tipu jich mělo padnout celkem 42. U Tatranu a Chodova se věřilo ve větší brankový příděl, zároveň ale také fanoušci odhadovali delší průběh série.

Přes 40 % hlasujících pak věřilo, že v sérii Sparty a Bohemians uvidíme rozhodující sedmé utkání. Dvě třetiny expertů z řad fanoušků přitom na postup do semifinále favorizovalo Spartu. Padnout mělo kolem 55 branek, čemuž odpovídaly i výsledky v prvním víkendu (3:4 a 5:4).

Do prodloužení/nájezdů došel jediný zápas, celkem měly být za čtvrtfinále zhruba čtyři. Brankový příděl nejlepšího střelce se v tipech pohyboval mezi 2 a 37, průměrně to mělo být 9 gólů. V čele tabulky střelců byl po dvou utkáních Jakub Bína, kterému na tuto metu chyběla čtyři trefy.

První a jediní - Holba hráč/ka týdne

Druhou hlasovací aktivitou byla volba Holba hráče a hráčky týdne. Prvními a zároveň jedinými vítězi této fanouškovské ankety se stali útočník FbŠ Bohemians Filip Forman a brankářka brněnských Židenic Lenka Remešová.

Obrázek