{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


HOLKY SE NÁS STÁLE PTAJÍ, ZDA SE BUDE TOUR DE CLUB JEŠTĚ OPAKOVAT, SMĚJÍ SE ZÁSTUPCI CHODOVA

Obrázek ke článku
15. 3. 2017

Pod pojmem Chodov si ve florbalovém prostředí naprostá většina fanoušků představí klub z pražského Jižního Města. Jenže o tom se tentokrát bavit nebudeme. Přesouváme se do západních Čech, konkrétně do okresu Sokolov. Druhé největší město tohoto regionu se jmenuje Chodov a pochází odtud světoznámá porcelánka. Také do Karlovarského kraje zamířil ambiciozní projekt Tour de Club. Pojďme se podívat, jak to v Chodově celé probíhalo.

Milou tradicí, na které si zakládáme a která navíc zajišťuje i jistou dávku objektivity, je publikování názorů minimálně dvou osob. Nejinak tomu bude i v případě tohoto západočeského městečka. O organizaci se staral pan Richard Parth, rodiče zastupoval David Vaněk.

Co vedlo představitele Chodova k tomu, aby se přihlásili do projektu Tour de Club? Jak se o něm vlastně dozvěděli? „O akci mi řekl Lukáš Grundler, šéftrenér Hurrican Karlovy Vary, a regionální metodička Martina Lerchová. S oběma jsem delší dobu v kontaktu. Co nás vedlo k přihlášení? Delší dobu nám chyběl kontakt s někým, kdo trénuje dívčí týmy, a také nějaká známá osobnost z řad florbalistek,“ nastiňoval pohnutky pro přihlášení Richard Parth.

Již z první odpovědi vyplývá, že tentokrát se akce zaměřovala na děvčata, a to konkrétně na žákyně a dorostenky. Které osobnosti přijely? „Matěj Marvánek, Pavel Dubský a reprezentantka Martina Řepková.“

Jaký byl průběh celé akce? „Vše probíhalo v přátelském duchu. Po seznámení s trenéry se šlo trénovat. Musím uznat, že byl trénink skvěle sestaven. Pozvali jsme na něj i trenéry z okolních klubů a rodiče, kteří diskutovali s metodičkou Martinou Lerchovou. Tour de Club zajímala i naše regionální média, proto o ní vznikla krásná reportáž, zajištěn byl taktéž fotograf. Vše snímalo několik kamer. Na závěr došlo i na společné focení s trenéry,“ popisoval zástupce TJ Plamen Chodov, jak se u nich vše odehrávalo.

Zástupce klubu byl očividně spokojen. Panuje spokojenost také na straně rodičů? Co na to David Vaněk? „Akce byla určitě přínosná nejen pro děti, ale také pro rodiče. V minulosti jsem trénoval malé fotbalisty a mohu potvrdit, že pro nás vždy bylo příjemné zpestření trénovat s ligovými hráči nebo týmy. Líbilo se mi hlavně členění do skupin a využití celé plochy hřiště,“ pochvaloval si jeden z rodičů.

Mají podle Davida Vaňka podobné akce smysl? „Rozhodně ano. Jejich jedinečnost spočívá v tom, že rodiče i trenéři vidí, jak to funguje ve velkých klubech. Hráči pak poznají nový způsob tréninku, jinak se rozvíjí, zdokonalují a poznávají také odlišný způsob motivace. V klubech, jako jako je ten náš, máme hráče odlišných kvalit. Od těch, kteří převyšují, po ty slabší, nemáme dvacet stejně kvalitních. I tomu musíme vše přizpůsobit. I méně zdatní hráči pak vidí, na čem musí zapracovat,“ vysvětloval, v čem vidí hlavní přínos.

Aby měla akce úspěch, musí hlavně bavit. Jak tomu bylo v případě děvčat z Chodova? „Přestože holky odcházely po tréninku velmi unavené, bylo na nich vidět, že tohle zpestření velmi uvítaly. Holky musely dát za pravdu svému trenérovi, který s nimi opakovaně řeší důležitost zahřátí svalů, maximální nasazení, soustředěnost a taktéž strečink na konci trénink. To vše totiž tato jednotka obsahovala. Za mě tedy rozhodně palec nahoru a jen tak dál,“ dodal Vaněk.

„Pro klub je velký přínos už jen v tom, že děvčata slyšela z úst reprezentantky, že začínala v malém klubu a vlastní pílí se propracovala až do národního týmu. Také je důležité vidět, že naše už dříve nastavené cíle a priority byly správné. Přesto víme, že máme stále rezervy. Pozitivní je určitě fakt, že rodiče viděli, jak se trenéři jejich děti snaží zdokonalovat. Díky Martině Lerchové pochopili, co je cílem této práce,“ přidal postřehy za vedení klubu Richard Parth.

„Určitě podobné akce doporučujeme i ostatním. Tahle skvělá akce měla velkou odezvu u našich dívek, které se nás teď stále ptají, jestli se někdy bude něco podobného opakovat,“ dodal s úsměvem na závěr zástupce oddílu.

Obrázek