​​​​

HOŘKÉ DERBY PRO TIGERS, CHODOV SI DOŠEL PRO HISTORICKOU VÝHRU

21. 9. 2019

V českém ženském florbale se uzavřel jeden kruh. Ve 2. kole Extraligy vicemistryně z Chodova zdecimovaly své „spolubydlící“ v hale Jižního Města poměrem 12:3. Přitom jen málo zbývá do desátého výročí prvního jihoměstského derby (3. 10. 2009), kdy Tigers Jižní Město zostudilo Chodov čtrnácti góly.

3 : 12
0:21:72:3 -:-
Branky: 38. Lucie Řezáčová, 55. Eliška Trojánková, 57. Dominika Steinbachová - 1. Gabriela Tožičková, 16. Karolína Suchá, 21. Martina Řepková, 24. Gabriela Žůrková, 28. Karolína Suchá, 33. Anet Jarolímová, 36. Daniela Frantíková, 37. Karolína Suchá, 38. Martina Řepková, 51. Jana Vávrová, 51. Martina Řepková, 56. Gabriela Žůrková

Lucia Jelínková (roz. Košturiaková) o dekádu zpět také nastoupila a zaznamenala 2 góly s 1 asistencí. V pátek večer odehrála poslední zápas v nejvyšší české soutěži. Žádná symbolika, odehrála plných 60 minut, dala o sobě vědět velkou šancí hned na začátku zápasu, a dokonce byla k vidění i v přesilovkové formaci.

Bodově ani výsledkově to nakonec nevyšlo, ale jeden nepovedený zápas, byť poslední, zdaleka nemůže zastínit její bohatou kariéru. Po emotivním rozloučení přímo na hřišti zůstávala nad věcí. „Emoce ze zápasů se nedají nahradit a jsem ráda, že jsem to mohla ještě jednou zažít na této úrovni,“ líčila. Nyní se se svým životním partnerem, bývalým reprezentačním kapitánem Janem Jelínkem, přesunuje za prací do zahraničí.

Rozhodla druhá třetina

Do první přestávky nic příliš nenasvědčovalo tomu, že by se v derby mohl urodit dvojciferný výsledek, i když bylo zřejmé, že by Tigers museli odvést velmi tvrdou práci, aby dvoubrankové manko otočili. Avšak neuběhlo ani osm minut z druhé třetiny a Chodov vedl již 5:0. „Nechci říct, že jsem takový výsledek čekal, ale věřil jsem, že jsme lepší a jsme schopní ten zápas kontrolovat. Máme s Tigers už vyzkoušené, že i vedení o pět gólů nic neznamená,“ hodnotil chodovský trenér Lukáš Procházka.

Tentokrát ale jen u pětigólového vedení nezůstalo, vicemistryně sedmou trefou dohnaly své sokyně ke střídání brankářek a dál své vedení navyšovaly, Tigers dokázali jen drobně korigovat. V cestě jim totiž stála výborná Jana Christianová (v utkání úsp. zákroků 90,32 %).

„Věřím tomu, že holky jsou lepší, než tady dnes předvedly. Odehráli jsme super přípravu, ať už ve Švýcarsku, anebo na bronzovém Czech Open. Je to zkrátka v těch hlavách,“ kroutil hlavou trenér Adam Štegl.

Psychika? Snad to vezmou za správný konec, shodují se trenéři

Historicky nejvyšší výhra Chodova nad arcirivalkami z Jižního Města v pozápasovém hodnocení narazili i na téma psychiky. Nepřepadne nyní hráčky v modrobílém nebezpečný pocit, že to půjde samo? „Holky mají sebevědomí, ale zároveň pracují. Takže věřím, že nám to neuškodí a zůstaneme nohama pevně na zemi. Musíme si z toho vzít, že pokud hrajeme poctivou, zodpovědnou a velmi týmovou hru, tak můžeme uspět,“ řekl Lukáš Procházka.

Jeho protějšek Adam Štegl nahlas uvažoval, zdali neměl být právě Chodov v pátečním derby tím nervóznějším týmem. „Protože body s námi potřebuje, my s ním ne. Ale bylo to nakonec naopak. Náš tým je mladý, snad se z toho poučí,“ doufá.

Co říká na poslední roky skloňovaný mentální koučink? „Chtěli jsme to zkusit hned po mém příchodu, z mého pohledu dokáže psychika udělat až 90 % výkonu. Jenže bohužel v tomto ohledu holky na sobě zatím nechtějí pracovat, ale k tomu musí dojít samy,“ uzavřel.