{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

HORKO A DUSNO JE NÁROČNÉ, HLÁSÍ Z BIRMINGHAMU BESTA

Obrázek ke článku
6. 7. 2022

Čeští florbalisté se pomalu aklimatizují na prostředí v americkém Birminghamu, kde již také absolvovali úvodní tréninkové aktivity. Jaké jsou první dojmy z dějiště Světových her, o to se s námi podělil obránce Jiří Besta.

Florbalisté dorazili do cílové destinace v úterý v půl šesté místního času. Za sebou měli téměř dvacetihodinovou cestu spojenou s celkem sedmihodinovým časovým posunem. Není tedy divu, že jako první byl na řadě předešvím odpočinek.

Jak se po první noci v Birminghamu cítil sám Besta? „Čekal jsem to trochu horší, ale spalo se mi docela dobře. Měli jsme nějakých třináct hodin spánku, takže se i cítím celkem dobře,” říká vítkovický bek. „Celý ten předchozí den byl strašně dlouhý, ale po příletu to bylo docela fajn. Prostředí je tady pěkné, tak snad se nám tu bude dobře bydlet,” dodává vzápětí. 

Reprezentanti absolvovali již i první pohybové aktivity. Úvodní trénink proběhl venku v areálu Alabamské univerzity, v jejímž komplexu účastníci Světových her bydlí. „Venku je celkem velké horko a dusno, takže to bylo poměrně náročné, i když to samo o sobě nebylo nic těžkého. Byla to taková první aktivita po příletu na rozhýbání,” popsal první akci Besta.

Jak již bylo zmíněno, tak na jihu Spojených států amerických panují opravdu velká vedra. „Já to osobně hodně pociťuji a myslím si, že i ostatní kluci. Uvidíme, jak bude v hale. Doufáme, že alespoň o pár stupňů méně, protože to už by bylo opravdu těžké,” ví bronzový medailista z Helsinek.

Hned po tréninku následoval týmový meeting. Zbytek středečního programu vyplní národní tým především regenerací a přípravou. Ve čtvrtek je poté čeká trénink a v pátek vpodvečer, v českém čase v sobotu v půl druhé ráno, úvodní klání s domácím výběrem.

Obrázek