{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


HOSTUJÍCÍ CELKY RABOVALY V ČECHÁCH, NA MORAVĚ VÍTĚZILI DOMÁCÍ

Obrázek ke článku
6. 1. 2018

Obě části první ligy žen se řídily v neúplném 16. kole podle nečekané šablony. Zatímco ve dvou zápasech východní skupiny dokázaly v obou případech vyhrát domácí celky, tak v té západní nebylo vlastní hřiště až takovou výhodou. Jediný, kdo dokázal ve své hale zvítězit, byla Soběslav, která zachraňovala ještě výhru až na poslední chvíli.

Ve šlágru kola východní skupiny rozhodl o vítězi až gól v 58. minutě. Vsetín sice byl po celý zápas nad Šitbořicemi vždy o krok napřed a hosté museli pokaždé dotahovat. Vítězná trefa přišla z jediné přesilovky domácích v celém zápase. Třetímu celku tabulky přiřkla výhru Šobáňová, která se tak díky úspěšné trefě stala společně se Seefaldovou nejproduktivnější hráčkou zápasu. Aligators kvůli prohře 5:6 navýšili ztrátu na druhé místo už na sedm bodů.

Zaváhání Šitbořic mohl využít Hradec Králové, ten však ale lídra východní skupiny nezaskočil. Brňanky ukazovaly od začátku, kdo je domácím týmem a už během úvodní části si vybudovaly náskok o tři branky. Postupem zápasu ho navyšovaly a jako poslední se v dresu Bulldogs trefila Žáková, jež zároveň zkompletovala v 50. minutě hattrick. „Zápas rozhodla první třetina, ve které jsme předvedli velice kvalitní výkon v útoku i v obraně a vytvořili si rozhodující náskok,“ konstatoval domácí trenér Honc.

Souboj lídrů

Na západě se proti sobě utkaly vedoucí celky. První Plzeň zajížděla na půdu Mladé Boleslavi. Lídr západní skupiny si v úvodních deseti minutách vytvořil dvougólový náskok a poté si vedení zkušeně udržoval až do konce utkání a díky výhře 7:5 navýšil vedení v tabulce na devět bodů. „Zápas jsme si prohráli především v druhé třetině. Soupeř opět využil většinu šancí, které jsme mu nabídli. My jsme však dost vyložených šancí neproměnili,“ litoval domácí kouč Šácha.

Neúspěch Mladé Boleslavi dokonale využil Texas, který uspěl v hodně divokém zápase v Chomutově. Hosté parádně vstoupili do zápasu, když si rychle vypracovali vedení 4:0. Během druhé třetiny ale o něj přišli a do závěrečné části se šlo za stavu 5:5. Drama ke konci ale rozhodli nakonec pro sebe Pražanky, jejíchž vítězství řídila kapitánka Kadlecová a bodově se dotáhly na Středočešky.

Perfektní krádež

Soběslav jako jediná dokázala v západní části vyhrát na domácí půdě Soběslav. Ve vyrovnaném duelu už to s ní vypadalo, že odejde také poražena, ale 39 sekund před koncem základní hrací doby poslala zápas do prodloužení Kabešová, která si připsala celkově pět bodů za tři góly a dvě asistence. Duel proti Wizards musely rozhodnout až nájezdy, v nichž vystřelila bod navíc domácím Kubátová.

Také v Litvínově musel jít zápas do prodloužení, kde se perfektní krádež podařila Táboru. Hostující celek v zápase ani jednou nevedl a neustále musel dotahovat náskok soupeře. Srovnání přišlo pouhou vteřinu před závěrečnou sirénou a dokonalý obrat předposledního týmu tabulky završila po minutě nastavení Kratochvílová.

Výsledky 16. kola

Východ

Vsetín – Šitbořice 6:5
Brno – Hradec Králové 7:2

Západ

Chomutov – Texas 6:8
Mladá Boleslav – Plzeň 5:7
Soběslav – Wizards 9:8 po nájezdech
Litvínov – Tábor 6:7 po prodloužení             

Obrázek