{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


HRÁČ MĚSÍCE ŘÍJNA: LANGER, ŠINDLER, ČI BOLESLAVŠTÍ?

Obrázek ke článku
30. 10. 2020

Zářijovou anketu o nejlepšího hráče měsíce Livesport Superligy ovládl vítkovický Rostislav Gattnar. Kdo se stane jeho nástupcem? O hvězdu měsíce října, během nějž se přeci jen nějaké zápasy před vynucenou pauzou stihly odehrát, můžete hlasovat prostřednictvím facebookového profilu Českého florbalu.

Kteří hráči jsou tentokrát v nabídce?

1) Matyáš Šindler (1. SC TEMPISH Vítkovice)

Oba zápasy, do kterých zvládl Matyáš Šindler v říjnu nastoupit, se mu vydařily na výbornou. Dvacetiletý vítkovický útočník si v součtu připsal šest kanadských bodů - k výhře nad Střešovicemi v televizním utkání nejprve přispěl dvěma asistencemi, přestřelku s Otrokovicemi pak pomohl zvrátit na stranu stále ještě úřadujícího superligového mistra dvěma přesnými trefami, ke kterým ještě přidal dvě gólové přihrávky. V tabulce produktivity se aktuálně nachází na vedoucí příčce, po sedmi duelech má na kontě úctyhodných 18 bodů (7+11).

2) Jiří Curney (Předvýběr.CZ Florbal MB)

Také mladoboleslavský matador Jiří Curney ve dvou říjnových kláních Livesport Superligy řádil. Začal tím „slabším“ z obou předvedených výkonů, pokud se tak tomu vůbec dá říkat. To když během vysokého vítězství 10:4 nad Ostravou dvakrát asistoval. Své velké představení si ale schoval na bitvu s Libercem. Střetnutí zahájil dvěma finálními přihrávkami v úvodní periodě, které vedly ke gólu. Další bodovou produkci si schoval, stálo to ale za to. Minut před koncem druhé třetiny rozvlnil síť a v poslední dvacetiminutovce se mu podobný kousek povedlo zopakovat ještě dvakrát! Parádní hattrick, pět bodů a týmový triumf.

3) Jakub Bína (Předvýběr.CZ Florbal MB)

Ani jeho parťák Jakub Bína nezůstával pozadu. Dvaadvacetiletý forvard Mladé Boleslavi nashromáždil proti Ostravě i Liberci shodně po třech bodech. Proti severočeskému protivníkovi dokonce nasázel hattrick! Zatím průměruje více než dva kanadské body na zápas. Pokud by si svou bodovou potenci udržel a Mladou Boleslav nepozastavil v úvodu sezony koronavirus, tak by v tabulce produktivity patřil mezi naprostou elitu Livesport Superligy.

4) Filip Langer (Tatran Teka Střešovice)

Teď trénuje ve Švédsku se slavnou Storvretou, na začátku října ale Filip Langer válel za střešovický Tatran. A dařilo se mu náramně. Ve dvou ze tří odehraných duelů nasbíral víc bodů, než dokázal soupeř Tatranu nastřílet gólů za celé utkání. Proti Pardubicím čtyřikrát skóroval a jednou asistoval, proti Liberci pak následně své statistiky převrátil a čtyři asistence doplnil jednou přihrávkou. Deset bodů za dva zápasy? Výjimečná čísla!

Hlasovat pro vítěze můžete ZDE

Obrázek