​​

HRADEC DOMA PŘETLAČIL PLZEŇ. OSTATNÍ SÉRIE SKONČILY

19. 3. 2018

Tři ze čtyř semifinalistů jsou známi, jedno postupové místo ještě zbývá odhalit. Hradec Králové si totiž jako jediný z poražených dokázal vynutit v domácím prostředí rozhodující zápas. Před vlastními fanoušky přetlačil o jeden gól Plzeň. Vsetín, Brno i Mladá Boleslav si na půdě soupeřů dokázaly zajistit místenku mezi čtveřicí nejlepších družstev vyřazovacích bojů.

Rozhodující okamžik mezi Hradcem a Plzní nastal na přelomu druhé a závěrečné části, když dokázali domácí olemovat přestávku dvěma góly, díky nimž se dostali do pohodlného vedení 6:3. Mladá Boleslav se však nevzdala a v průběhu tří minut dokázal snížit na rozdíl jedné branky. Ke konci zápasu však nedokázala využít čtyřminutovou přesilovku a padla nakonec na východě Čech 5:6.

Texas se nedokázal vzpamatovat cestou domů přes celou republiku z těsné prohry na nájezdy ve Vsetíně a ve druhém utkání s ním nedokázal držet krok. Valašský tým si šel od začátku za postupem a podařilo se mu zvítězit 5:2, o což se postarala hattrickem zejména Goláňová.

Daleko jasnější byl druhý zápas série mezi Chomutovem a Brnem. Domácí nedokázali navázat ani zčásti na výkon z prvního utkání a s Bulldogs před vlastními fanoušky prohráli ostudně 0:9. Hostující favorit si od úvodního hvizdu nepřipustil žádné komplikace a i díky třem brankám Žákové s přehledem postoupil do semifinále.

Hodně se musela s postupem nadřít Mladá Boleslav. Šitbořice měly lepší vstup do zápasu a zaslouženě se dostaly do vedení o dvě branky. Nadějný náskok však neudržely. Středočešky v závěrečné periodě otočily vývoj zápasu a nakonec uhájily těsnou výhru o gól, díky které se dostaly mezi nejlepší čtyř i družstva první ligy. „Tomuto zápasu nechybělo vůbec nic a zaplněné hale se musel líbit. Jsem pyšný na náš tým, jakým způsobem jsme zápas zvládli, ale je to jen další krůček při cestě na vrchol,“ komentoval utkání boleslavský trenér Martin Šácha.