​​​​

HRADEC KRÁLOVÉ ZTRATIL PĚTIBRANKOVÝ NÁSKOK A NAKONEC BERE POUZE DVA BODY

21. 1. 2018

Nedělní den nabídl v 1. lize žen kompletní osmnácté kolo. Zejména ve východní skupině se zrodily poměrně překvapivé výsledky. Dobruška podlehla o tři branky Jihlavě a Hradec Králové v prodloužení porazil Aligators. Obě vítězné družstva se přitom nachází v tabulce až za svými soupeřkami.

Poslední FBŠ Jihlava dlouho držela krok s vedoucím týmem Bulldogs. Hráčky hostí ale v důležitých momentech zápasu prokázaly svou kvalitu a nakonec zvítězily 4:2. Druhý Vsetín si na domácí palubovce poradil jednoznačným rozdílem s Vysokým Mýtem. Hráčkám hostujícího celku se nepovedly především první dvě třetiny, a proto také prohrály 3:8.

Předposlední SK Jihlava si v domácím prostředí vyšlápla na Dobrušku a díky vítězství 6:3 se hráčky Jihlavy posunuly před Vysoké Mýto na šestou pozici. Poslední utkání východní skupiny se odehrálo mezi Hradcem Králové a Aligators. Domácí florbalistky odcházely po druhé třetiny do šatny s pětibrankovým náskokem, ale zápas nakonec muselo rozhodnout až prodloužení. V tom byli šťastnější domácí hráčky, které si tak vystřelily jeden bod navíc.

V západní skupině 1. ligy žen se v rámci 18. kola žádné překvapení nekonalo. Všechny favorizované týmy zvítězily za tři body. Nejvíce se na své vítězství nadřely florbalistky Chomutova, které porazily Tábor na jeho vlastním hřišti nejtěsnějším možným rozdílem 5:4. Vedoucí Plzeň v utkání proti poslední České Lípě nezaváhala a vyhrála poměrem 5:3. Nejvýraznější vítězství kola se zrodilo v Unihoc Aréně v Praze, kde domácí Texas porazil Litvínov výrazným rozdílem 13:5. V poslední zápase celého kola zvítězila Florbalová akademie MB nad Wizards z Prahy 3:1. Dvěma brankami se na výhře podílela Kristýna Sobotková.