HRDINA ŠEBEK: TO, CO SE DĚLO PO TOM GÓLU, SI BUDU PAMATOVAT NAVŽDY

9. 4. 2022

Mladá Boleslav dosáhla na svůj druhý superligový titul v řadě. Rozhodl o něm Daniel Šebek, který zužitkoval jedinou šanci, kterou prodloužení mezi Tatranem a Boleslaví nabídlo a odšpuntoval tak obrovskou diváckou radost.

Dohromady tři branky, takový gólový účet přineslo superfinále Livesport Superligy 2021/22. Tu poslední přitom vsítil mladoboleslavský Daniel Šebek. Jak tedy autor zlatého gólu na tento moment vzpomíná?

Danieli, máte za sebou velice vyrovnané superfinálové utkání. V prodloužení rozhodla vlastně jedna jediná akce. Vzpomínáte na tento rozhodující okamžik?
Matně. Milan (Tomašík – pozn. red.) tam najížděl z pozice obránce, čímž se uvolnil střed. Já jsem si tam jenom seběhnul, dostal jsem to od něj a už se do toho jenom opřel.

Na instagramu máte přezdívku "Šebonaldo". Inspiroval jste se tedy se svou rozhodující střelou právě u fotbalisty Christiana Ronalda?
Popravdě řečeno mi tuhle přezdívku dal kdysi dávno asi právě Milan Tomašík, takže možná je to i jeho zásluha (úsměv).

Co říkáte na výkon svého gólmana, který vás dnes zejména v čase 59:12 zachránil skvělým zákrokem...
Bauí (Lukáš Bauer – pozn. red.) chytá celou sezonu skvěle, je to naše opora a dneska nám znovu pomohl. Že to bylo 1:1, jsem trochu očekával. Zápasy s Tatranem byly docela podobné i v sezoně, moc gólů nepadalo a čekal jsem tedy, že ani dnes jich moc nebude. Jsem proto rád, že jsme to v prodloužení rozhodli.

Svůj druhý titul v řadě jste vybojovali před téměř 11 000 skvělými diváky. Co na to říkáte?
Je to nádhera a krásný pocit. To, co se dělo po tom gólu, si budu pamatovat už navždycky.

Co vůbec podle vás dnes rozhodlo?
Dneska to prostě byla jedna šance, ve které jsme byli šťastnější my. Tak to někdy prostě je. Tatran měl ale skvělou sezonu, hraje skvělý florbal a pokud to udrží, tak má tenhle jejich tým určitě velkou budoucnost.

Tatran sám přiznal, že je těžké proti vám hrát, zejména v takhle vyrovnaných zápasech...
To jsem rád. My jsme průběhu play-off trochu měnili naši obranu a jsem rád, že to takhle zafungovalo a že se k nám těžko dostávali. Bylo to jenom o tom ty góly dát, protože šancí jsme měli hodně. Chyběly nám jen chladnější hlavy, ale jsem hrozně rád, že jsme to zvládli i tak.

V tomto zápase také poprvé v historii superfinále došlo na trenérskou výzvu. Jak ji hodnotíte?
Byla to nestandardně dlouhá pauza, ale mě osobně to vůbec nerozhodilo. Říkali jsme si, že ať to dopadne jakkoliv, tak pojedeme dál a to se stalo. Nenechali jsme se tím rozhodit a to je hrozně důležité.