​​​​

HVĚZDNÉ VÁLKY OVLÁDLA STORVRETA

27. 4. 2019

Opět po roce viděl zaplněný Globen souboj gigantů švédského a světového florbalu mezi Storvretou a Falunem. Stejně jako vloni se i letos ze zisku poháru pro šampióna švédské SSL radovali florbalisté Storvrety. Falun odcházel z věhlasné arény znovu s prázdnou.

Storvreta IBK – Falun IBF 5:3 (0:2, 2:1, 3:0)

Po opatrném začátku utkání dostala Storvreta možnost přesilové hry, kterou ovšem nedokázala využít. Falun předvedl pravý opak a zásluhou Aldeeba svou početní výhodu využil. Když později brankář Klinsten podcenil střelu Adrianssona, vyzyvatel vedl o dvě branky.

Storvreta nedokázala využít ani svou druhou přesilovou hru, naopak se musela řádně ohánět, aby neinkasovala. Falun byl v této fázi utkání lepším týmem, perfektně bránil a krátce po skončení oslabení přidal svou druhou trefu v zápase Aldeeb a Falun vedl již o tři branky. S obhájci trofeje to v polovině prostřední části nevypadalo vůbec dobře. Poté ovšem pro svůj celek vykřesal naději s florbalem se loučící obránce Berggren, který vyslal ránu do skrumáže před brankou a šťastná teč soupeře dovedla jeho ránu až do sítě. Brankář Falunu Rehn ke konci druhé třetiny nepochopitelně vystartoval proti Ruddovi, kterého složil k zemi a ten jej následně s přehledem sobě vlastním ztrestal proměněným trestným střílením.

Do poslední části hry tedy Falun vstupoval pouze s jednobrankovým vedením. Storvretě se ovšem do třetice konečně podařilo využít přesilovku, když si na střed seběhl Gustafsson a zamířil přesně. Za stavu 3:3 se začínalo od nuly. Šest minut před koncem dokonal obrat z 0:3 na 4:3 Pettersson a Falun seděl na pomyslné hrobníkově lopatě. Z té však utéci nedokázal. V závěrečné hře bez brankáře si nedokázal vypracovat potřebný tlak, za což byl potrestán trefou Winrotha do opuštěné klece. Opět po roce tak na hrací ploše s pohárem pro šampiona SSL křepčili florbalisté v rudém. Storvreta získala svůj šestý titul a osamostatnila se tak na čele historických tabulek švédského florbalu.

Mužskému superfinále předcházel vrchol ženské sezóny. Bitvu ovládly florbalistky Täby, které zejména zásluhou vydařené druhé třetiny přehrály hráčky Mora.

KAIS Mora IF – Täby FC IBK 4:7 (1:0, 1:4, 2:3)