{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

HYRŠL PO SKALPU VÍTKOVIC: MŮŽEME PORAZIT KOHOKOLIV

Obrázek ke článku
18. 9. 2021

Utkání, které vyšlo florbalistům Bohemians na jedničku. Ve druhém kole Livesport Superligy zaskočili Vítkovice, když úřadujícího vicemistra přestříleli o tři góly. K výhře výrazně přispěl brankář domácích Tomáš Hyršl, jenž celou dobu držel tým parádními zákroky.

Samostatný únik dvou soupeřů? Vychytáno. Sílící tlak hostů v závěrečných minutách? Žádný problém. I díky skvělému výkonu Hyršla se podařilo velké překvapení a svěřenci Pavla Bruse nechali v Praze všechny body. Za Bohemians se blýskl i Karel Petrák díky čtyřem trefám do vítkovické sítě. „Asi každý ví, že chceme klidně raději vyhrát 10:6 než 2:0,“ reaguje Hyršl na úspěch klokanů.

Tomáši, odchytal jste první superligový duel sezony. Jak byl pro vás náročný?
Jelikož jsem často chytal v přípravě a měl dostatek herní praxe, tak to zase tak těžké nebylo. Vítkovice samozřejmě jsou jako vicemistr soutěže velmi silný soupeř, utkání se nám ale hodně povedlo do obrany. Za mě výborný zápas.

V závěru měly Vítkovice velký tlak, jak jste ho viděl vy z branky?
Vedli jsme o dva tři góly, takže se jejich nápor dal čekat. Soupeř potom šel i do šesti hráčů v poli a tlak tam byl, nicméně jak jsem již řekl, v defenzivě se nám velice dařilo. Všichni makali a tahali jsme za jeden provaz. Díky tomu jsme se ubránili a ještě přidali trefu do prázdné branky.

Jeden z rozhodujících momentů byl únik dvou soupeřů, který jste vychytal. Vzpomenete si na situaci a přiblížíte ji?
Tuším, že na polovině hřiště byl takový rotovaný balónek, který našim bekům propadl. Soupeř pak šel dva na nikoho, což jsou situace, kde to většinou bývá o štěstí. To jsme tentokrát měli a naštěstí mě to trefilo, proto jsem samozřejmě rád.

Za dva zápasy jste nastříleli sedmnáct gólů, sám Karel Petrák jich má sedm. Jde o vaši hlavní zbraň hrát dobře v útoku?
Určitě se chceme prezentovat ofenzivním florbalem. Asi každý ví, že chceme klidně raději vyhrát 10:6 než 2:0. A zrovna Karel chytil ze začátku sezony neskutečnou formu a hodně mu to tam padá. Jenom dobře pro nás, že se nám podařilo nahradit hráče, kteří v létě z týmu odešli. Doufám, že to bude všem stejně pálit i nadále.

Co bylo podle vás klíčovým faktorem utkání?
Zmínil bych náš týmový přístup k zápasu. Pracovali jsme jeden za druhého, blokovali všechny střely a nepouštěli protivníka do nějakých skutečně velkých příležitostí. Podle mého jsme vyhráli zaslouženě a byli lepším týmem. Jsme za to rádi, tyto tři body se budou hodně počítat na konci sezony.

Tabulka soutěže


Start do ročníku máte stoprocentní. Jak na něj navázat a jsou nějaké věci, jež budete muset vylepšit?
Jsou za námi teprve dvě kola a musíme jít zápas od zápasu. Příště nás čeká Hattrick Brno, kde víme, že to bývá vždy dost těžké. Na dosavadní výsledky musíme zapomenout, jít úplně od nuly a soustředit se na každé nové utkání. Dost kluků je zde nových a musíme ještě hodně věcí vyladit.

Jak vám osobně může vychytané vítězství nad vicemistrem pomoct do další fáze sezony?
​Hlavně to může pomoct týmu, jelikož to je obrovská motivace do další práce. Spousta kluků odešla, další zase do mužstva přišli. Bylo to zajímavé léto a teď vidíme, že můžeme v superlize porazit kohokoliv. Stejně, jako jsme to měli v uplynulém ročníku.

Navázat na úspěšný triumf mohou klokani v neděli, kdy v rámci třetího kola zavítají na palubovku zmíněného Hattricku. Vstupenky na zápas jsou k dispozici v síti Ticketportal.

​​

Obrázek