​​​​​

I DO TŘETICE SE MUSELO PRODLUŽOVAT. EXTRALIGU SI VYBOJOVALA PLZEŇ

14. 4. 2018

Nesmírně vyrovnané finále nabídla letos první liga žen. V souboji o Extraligu žen se utkaly týmy, které ovládly základní části svých skupin. Vyvrcholení sezóny mělo nejlepší obsazení, které mohlo nabídnout. Z dramaticky vyrovnané série vyšly nakonec vítězně florbalistky Plzně, které v rozhodujícím souboji o všechno porazily doma Brno 3:2 v prodloužení. Nesmazatelnou hrdinkou do historie západočeského klubu se stala Helena Böhmová.

3 : 2p
1:00:01:2 1:0
Branky: 6. Nikola Staňková, 51. Šárka Denková, 61. Helena Böhmová - 42. Linda Detková, 58. Michaela Žáková, 58. Michaela Žáková

I do třetice nestačila Brnu s Plzní k vítězství jednoho z týmů základní hrací doba. Stejně jako v předchozích dvou zápasech, tak i nyní se muselo prodlužovat. Poprvé se však radoval z vítězné trefy domácí tým, a že to byly oslavy velkolepé. Pouhých 54 vteřin z nastavovaných deseti minut stačilo, aby plzeňská hala propukla v jásot, který zařídila Helena Böhmová. Životní trefou totiž poslala Západočešky do vytoužené extraligy, kterou si Plzeň zahraje poprvé v historii. „Opět fantasticky vyrovnaná bitva, ve které jsme byli šťastnější. Sranda končí, teď teprve je před námi ta opravdová práce. Doufám, že se s Bulldogs budeme potkávat i příští rok,“ řekl po zápase kouč domácích Vít Procházka.

Plzeň vstoupila do zápasu lépe zásluhou trefy kapitánky Nikoly Staňkové, což byl na dlouhou dobu jediný úspěšný zásah v utkání. Další gól totiž padl až na začátku závěrečné periody, kdy srovnala Linda Detková. Od této chvíle se na hole obou týmů vlila nervozita, protože rozhodčí po zbytek třetiny museli udělit pět z celkových šesti trestů v utkání. Západočešky se sice ještě jednou dostaly do vedení, neubráněné oslabení domácího týmu v závěru základní hrací doby ale poslalo zápas do prodloužení. Dvě minuty před koncem třetí části totiž srovnala Michaela Žáková, která sice neproměnila trestné střílení, ale hned vzápětí si spravila chuť.

Prodlužovalo se však necelou minutu. Po 54 sekundách hry v nastavení rozhodla zápas i celou sérii vítěznou a postupovou trefou Böhmová, které asistovala domácí kapitánka Staňková. „Těžká porážka, ale dnes byla Plzeň na začátku zápasu hladovější. Dnešní zápas rozhodla naše neproměněná prázdná brána na případných 2:1. Sérii zlomil náš domácí zápas, kde jsme herní převahu nedokázali přetavit v góly,“ litoval hostující trenér Robert Honc.

Plzeň se tak dočkala vytoužené extraligy, kterou si zahraje poprvé v historii. Brno naopak stejně jako loni skončilo ve finále a bude muset o nejvyšší soutěž zabojovat v baráži. V prolínací soutěži čekají Bulldogs buď Vinohrady, nebo městský rival ze Židenic. „Soupeři gratulujeme, byla to skvělá série. My si jdeme poplakat a připravit se na baráž,“ neopomněl dodat Honc.