{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

IFF: MSJ 2022 NA NOVÉM ZÉLANDU A PŘIJATA 74. ZEMĚ

Obrázek ke článku
9. 9. 2019

Mezinárodní florbalová federace (IFF) má od zářijového zasedání výkonného výboru 74 členských států, nově se na mapě florbalových zemí objevilo africké Togo, které doplňuje rozvíjející se region na pobřeží Guinejského zálivu. Rozhodnuto bylo také o pořadateli MS juniorek 2022, kterým bude Nový Zéland.

Togo novým členem IFF

Asociace florbalových pionýrů v Togu - to je název organizace nově registrované tožskými úřady, čímž byly splněny podmínky prozatímního členství v IFF. Togo v čele s prezidentem Dr. Esso-Wazina Cozi Adomem se tak stalo 74. členem florbalové rodiny. Reprezentace Toga se již zúčastnila loňského afrického Poháru a připravuje se i na letošní ročník, jenž se odehraje 21. – 22. září v keňském Nairobi.

MSJ 2022 se odehraje na Novém Zélandu

Světový šampionát se poprvé v historii odehraje v Oceánii, výkonný výbor IFF přidělil pořadatelství MS juniorek 2022 Novému Zélandu. Dosud se hrála mistrovství hlavně v Evropě, ženy v roce 2005 cestovaly do asijského Singapuru. Dva juniorské šampionáty (2016 a 2019) hostila Kanada. Nový Zéland byl dějištěm již tří kvalifikací, nyní se může těšit na první finálový turnaj, který se odehraje v hlavním městě Wellingtonu.

Omotávky se budou nadále používat bez omezení

Na sklonku minulé sezony oznámený plán omezení používání omotávek se výkonný výbor IFF rozhodl zrušit. Hráči tak budou nadále moci používat omotávky jiných značek než je samotná florbalka i po roce 2020, kdy mají vejít v platnost aktualizovaná pravidla pro certifikaci florbalového vybavení.

Obrázek