{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


IVANA ŠUPÁKOVÁ: NERVÓZNÍ JSEM BYLA MOŽNÁ PRVNÍ DVĚ VTEŘINY

Obrázek ke článku
10. 9. 2019

Hattricková hrdinka letošního SFF Ivana Šupáková není pro mezinárodní statistiky nováčkem. Zapsala se do nich startem na jedné juniorské akci v roce 2011 a později znovu díky dvěma akademickým šampionátům a třem Pohárům mistryň. V uplynulém víkendu si však ve Finsku připsala první starty také v ženské reprezentaci. Vzhledem k pokročilé fázi přípravy na MS byla v týmu jedinou debutantkou. Jak vnímá své první zápasy s týmem, s nímž absolvovala dosud jen soustředění?

Jak sis užila svoji první herní reprezentační akci?
Užila jsem si to moc. Byla jsem ráda, že jsem mohla vycestovat do Finska, byla to takováto první zahraniční cesta, když nepočítám akademické mistrovství. Těšila jsem se, ale zároveň to nebylo úplně neznámé prostředí. Holky v reprezentaci znám už déle, takže jsem se tam cítila fajn, a užila jsem si jak zápasy, tak i program mimo zápasy.

Jako nováček jsi byla jediná. Pociťovala jsi to nějak? Třeba od spoluhráček?
Popravdě ne. Já jsem zatím spíš tak potají proplouvala reprezentací na soustředěních, ale nikdy se mi nepodařilo zahrát si oficiální zápas. Takže holky ani nevěděly, že jsem jakoby nováček a ani já jsem si to nepřipouštěla, že je to první zápas na mezinárodní úrovni.

Jaký máš ze sebe a svých výkonů pocit, byla jsi před prvním zápasem nervózní?
Vždycky to může být lepší, ale asi jsem zahrála tak, jak umím a nepociťovala jsem nějaký strach. Nervózní jsem byla možná trošku, první dvě vteřiny, ale pak do mě vrazila soupeřka ze Švýcarska, takže jsem se do toho dostala a hrála jsem jako každý jiný zápas.

Jak hodnotíš víkend ve Finsku z pohledu týmu?
Byl tam obrovský posun. V sobotu jsme hrály proti Švýcarkám a výkon nebyl úplně ideální. Na druhou stranu bylo pozitivní, že v neděli jsme předvedly proti Finkám, které by měly být papírově silnější, o level lepší výkon.  Takže to hodnotím tak, že každý zápas asi bude zlepšení. Z mého pohledu jsou asi soupeři hratelní. Uvidíme, jak Švédky, proti nim jsme ještě neměla štěstí hrát. Pořád je co zlepšovat, ale náš tým má podle mě potenciál.

Jak vidíš své šance směrem k Euro Floorball Tour, případně směrem k MS? Bavili jste se o tom s trenéry?
Vůbec nevím, jestli na EFT budu nebo nebudu. Trenéři jsou v tomto takoví docela nečitelní, což na druhou stranu nevyvolává takový tlak a soupeření mezi holkami. Spíš se tam pěstuje pozitivní vnitřní klima. Takže nevím, co bude, jestli to byla moje poslední akce, nebo naopak začátek mých akcí. Tak či tak, z obou stran to pro mě bude pozitivní, co se nějakého posunu týče, a budu ráda, pokud mi trenéři tu šanci dají.

Je už teď něco, co víš, že by sis ráda vzala do ligy?
Chtěla bych si přenést tu rychlost, co na mezinárodní úrovni je. Budeme s mojí kolegyní z obrany Kamčou (Kamila Paloncyová, pozn. red.) pracovat na tom, abychom byly rychlejší a aspoň nějakým způsobem udržely vyšší úroveň a v Extralize nezaspaly.

Obrázek