{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

IVO JOCHMAN: POTENCIÁL HRÁČE ROZVÍJÍ NEJVÍC PRÁCE V KLUBU

Obrázek ke článku
25. 2. 2016

Severní Morava, resp. Moravskoslezský kraj, to je každoročně společně s Prahou favorit favoritů. Na většině klání regionálních výběrů se právě tyto regiony perou o celkové vítězství v turnaji. Bude tomu tak i tentokrát? Uvidíme. O své dojmy z probíhajících tréninků regionálních výběrů se s námi podělil Ivo Jochman, lodivod Moravskoslezského kraje. 

Pro někoho je v nabité termínové listině problém uvolnit místo pro tréninky regionálních výběrů, pro jiného to problém není. Jak dokáže kloubit běžný a florbalový život trenér výběru ze severní Moravy? „Čtyři, pět tréninků v průběhu čtyř měsíců? Ne, to moc velká zátěž určitě není. Nevidím v tom problém,“ rázně odpovídá svérázný trenér na první otázku.

Ve většině krajů dochází k podpoře trenérů ze strany mateřského klubu v podobě materiální, tedy zapůjčení vybavení, či v podobě administrativní, kdy kluboví činovníci zajišťují uvolnění haly na trénink. Podporuje nějak mateřský klub trenéra Jochmana? „Ne, o žádnou podporu ze strany klubu se v mém případě nejedná.“

Prestiž regionálních výběrů by měla sama o sobě zajišťovat, že se hráči snaží podat co nejlepší výkon, aby postoupili do dalšího kola. Mají příkladný přístup i hoši z části Moravy a Slezska? „Ano, s přístupem a nasazením všech hráčů jsem nadmíru spokojený,“ pochvaluje si přístup svých hráčů.

Severomoravské kluby se vždy prezentovaly širokou škálou dovedností, kterými jejich hráči disponovali. V čem vidí největší přednosti svých hráčů regionální trenér? „Je to určitě nasazení, bojovnost a kreativita. Našli bychom ale i další prvky,“ popsal stručný výčet kladných herních prvků.

Výrazné rozdíly můžeme v letošním ročníku vidět mezi kraji v tom, zda chystají či nechystají určité rozvojové či nadstavbové plány pro jednotlivé regionalisty. Jak se k této problematice postavili na severní Moravě? „Vyplňování tabulek po vzoru naší reprezentace určitě dělat nebudeme,“ odpovídá s úsměvem a vzápětí dodává: „Při současném nastavení a v těchto podmínkách žádné rozvojové plány nemáme.“

Tradiční závěrečná otázka, na kterou se mnozí čtenáři těší i proto, že se dozvědí konkrétní jména, samozřejmě padla i v rozhovoru s panem Jochmanem. V kom ze svých hráčů vidí potenciální reprezentanty? „Potenciál hrát za reprezentaci má každý hráč. Otázkou ale je, jak kvalitně se na rozvoji jednotlivců pracuje v jednotlivých klubech. Trošičku se obávám, že v našem regionu nám začíná pomalu ujíždět vlak,“ dodává skepticky na závěr. 

Obrázek