{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

JAK SE VEDLO KRAJÁNKŮM? PROSADIL SE BENEŠ, JENDRIŠÁK A TAKÉ KONÍČKOVÁ

Obrázek ke článku
27. 2. 2020

I v uplynulých dnech se prosazovali Češi a Češky napříč zeměmi a soutěžemi. Zatímco ve Finsku a Švédsku vrcholí základní části jednotlivých soutěží, ve Švýcarsku pomalu začínájí souboje o titul a o záchranu. V posledních dnech se v zemi pod Alpami rozhodovalo také o výhercích Poháru. Jak se vedlo jednotlivým krajánkům se dozvíte v článku.

Švýcarsko

Ve švýcarských nejvyšších soutěžích skončila základní část již minulý týden, play-off však začíná až během následujících dnů. Elitní týmy tedy měly většinou volný víkend, který vyplnilo mužské i ženské finále švýcarského Poháru a první zápasy v bojích o záchranu. V těchto duelech se představili také čeští hráči a hráčky.

Ve finále Poháru žen na sebe narazily florbalistky Piranha Chur a Kloten-Dietlikon Jets, ve kterém působí Hana KoníčkováNatálií Martinákovou. Na zlato bohužel Češky po prohře 3:7 nedosáhly, ale předvedly dobrý výkon, při kterém si Hana Koníčková připsala jednu branku a Natálie Martináková jednu asistenci.

V mužském finále se utkaly Zug United v sestavě s Danielem Mückem a UHC Aligator MalansLukášem Veltšmídem. Velmi vyrovnaný zápas dospěl až do prodloužení, ve kterém se nakonec radovali hráči Zugu. Kromě Daniela Mücka si zlatou medaili převzal také trenér české reprezentace žen Sasha Rhyner, který zde rovněž působí. Stříbrný Lukáš Veltšmíd zaznamenal jednu přihrávku.

První duel soubojů o záchranu se nepovedl UHC Thun Janem Řehořem a Jakubem Mendrekem. Češi tentokrát nebodovali a jejich tým musel skousnout vysokou porážku 1:7.

Švédsko

Nejvyšší švédské soutěže před sebou stále mají řadu zápasů, týmy proto bojují o lepší postavení do play-off a také vyhnutí se bojům o záchranu a sestup.

Ženský tým Pixbo Wallenstam IBK má na svém kontě výhru v posledním duelu nad Täby FC IBK 4:2. Na výhře se podílela jednou asistencí také kapitánka Eliška Krupnová, Denisa Ratajová se bodově neprosadila.

Malmö FBCTerezou Urbánkovou zaznamenalo těsnou porážku s Endre IF, po které se růžovému týmu vzdálilo třetí místo tabulky.

I v mužské soutěži Pixbo dokázalo zvítězit v utkání s Jönköpings IK 7:6. K těsné výhře výrazně pomohl Marek Beneš, který v utkání dvakrát skóroval a jednou přihrával.

Do duelu Linköping IBK s Warberg IC také zřetelně zasáhla česká stopa, při vítězství 5:3 se jednou gólově prosadil Matěj Jendrišák. Český útočník navíc přidal jednu asistenci, kterou má na svém kontě také obránce Ondřej Němeček.

Höllvikens IBF,Martinem Kisugitem v sestavě, si poradil po nájezdech s přímým sousedem v tabulce 7:6. Nadále však drží až dvanáctou pozici.

Finsko

Také ve Finsku vrcholí elitní mužská soutěž, stále zde platí velká vyrovnanost zejména pěti týmů od druhé příčky.

Ondřej Vítovec si se spoluhráči v EräViikingit připsal v posledních dnech jednu výhru za tři body a jednu výhru po prodloužení. Tým z Helsinek se tak aktuálně nachází na třetí pozici tabulky.

​​

Obrázek