{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

JAKOUBEK: DOUFÁM, ŽE PŘÍŠTĚ SE S HRÁČI POTKÁME UŽ OSOBNĚ

Obrázek ke článku
22. 12. 2020

Za běžných okolností by v tuto dobu už všichni ti, kteří dostali pozvánku na kempy pro talentovanou mládež, mohli vyprávět, co si o novém formátu myslí a zda jim vyhovuje. Pandemie koronaviru bohužel zapříčinila zrušení těchto kempů, florbalisté a florbalistky i tak ale mají za sebou alespoň částečnou kompenzaci, a to v podobě online webinářů s trenéry i garanty jednotlivých oborů. „Chtěli jsme, aby hráči věděli, že na ně myslíme. Zároveň bylo cílem jim pomoci s tím, aby zvládli trénovat i v této zvláštní době,“ přibližuje náplň prvních kempů Jiří Jakoubek, který na Českém florbale zodpovídá právě za talentovanou mládež.

Jak jste zareagovali na fakt, že není možné uspořádat kempy pro talentovanou mládež tak, jak bylo původně plánováno?
Nový formát práce s talentovanou mládeží byl nastavený tak, abychom měli na podzim jeden kemp u všech kategorií. Jelikož tyto akce proběhnout nemohly a chtěli jsme, aby hráči nebyli ochuzení o to, že jsou ve výběrech, a věděli, že se na ně myslí, udělali jsme první setkání realizačních týmů s hráči. Díky online variantě bylo možné pozvat širší kádr a mohli se připojit i rodiče a trenéři. 

Jaká byla náplň úvodního setkání hráčů s trenéry?
Většina trenérů vysvětlila, jaký program hráče v průběhu roku čeká, rozebrala florbalový výkon, přesněji jednotlivé části, ať už to jsou mentální příprava, výživa, kondice, regenerace nebo technicko-taktický výkon. Rovnou se probraly také čtyři základní role, aby hráči věděli, jaké termíny se budou na kempech objevovat.

Kde vznikl nápad, že do online formy zapojíte i trenéry a rodiče?
V té běžné formě chceme zapojovat i místní trenéry z okolí a chceme dělat semináře pro rodiče. Proto jsme s tím začali už v online variantě. Dali jsme prostor nejen hráčům, ale také trenérům a rodičům, aby nám sdělili případné připomínky. Měli jsme pozitivní ohasy.

Jaké webináře hráči absolvovali?
Martin Daněk, garant oblasti mentálního nastavení, měl téma „kdo je zodpovědný za můj výkon“, Lucie Machová, která má na starost regeneraci a kompenzaci, vysvětlila možnosti strečinku a pomůcek pro regeneraci. Další dva webináře byly na kondiční téma od Jana Cacka (rychlost florbalisty) a téma od Zuzky Šafářové (výživa sportovce) bylo zaměřeno na zlepšení imunity v dnešní době. 

Mají hráči k dispozici všechny webináře?
Všechny webináře máme natočené a hráči se k tomu přes XPS mohou dostat. Pokud by měli zájem i trenéři, stačí se ozvat na email jakoubek@ceskyflorbal.cz a nasdílím je rád i jim.

Jaký bude následující program? Pokud nebude moci proběhnout osobně, připravujete opět online variantu?
Přes Vánoce chceme dát hráčům trochu klidu a věříme, že se na začátku roku budeme moci v lednu a únoru potkat osobně. Samozřejmě pokud by to nešlo, budeme mít připravenou alternativní online variantu. Chceme do toho zapojit také naše reprezentanty, aby ukázali, jakou formou oni sami pracují na sobě v této době.

Plánujete tedy nějaká další témata, než která jste už zmiňoval?
Od hlavních trenérů, se kterými jsme měli minulý týden online setkání, zazněla další témata, která by mohli odškolit oni – ať jde o rozbor nebo třeba přípravu na soupeře, aby hráči věděli, co je v budoucnu čeká a jak se pracuje na elitní úrovni. 

Obrázek