{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

JAKUB JUNG: „REPUBLIKA“ JE HEZKOU ODMĚNOU, PRO NÁS JE VŠAK PRIMÁRNÍ NESLEVIT Z HERNÍ KVALITY

Obrázek ke článku
1. 5. 2019

Nejen Pelhřimov bude zastupovat Region V na znojemském republikovém mistrovství. Postup na jihočeské straně vybojovali českobudějovičtí Štíři. Také oni tedy vyrazí na turnaj, kde poměří síly s republikovou elitou. Primárním cílem je podle trenéra Jakuba Junga prezentování se aktivní hrou. Postup bere jako hezkou odměnu za snahu hráčů.

V letošním roce se na závěrečném turnaji starších žáků představí dva zástupci Regionu V. Českobudějovičtí Štíři však dle slov trenéra Junga své snažení k tomu turnaji neupínali. „Pro nás je primární celkový herní progres. Je příjemné, že jsme se probojovali takhle daleko, ale musím říct, že kluci se dozvěděli až po Vánocích, že vůbec nějaké mistrovství republiky je,“ překvapil.

I přes „nevědomost“ se nyní Jihočeši připravují na sezonní vrchol, který pro ně vrcholem možná asi ani není. „Náplň tréninků jsme nijak nezměnili, ani se nijak speciálně nechystáme na znojemský turnaj. Jak jsem již zmínil, pro nás je hlavní, aby se kluci komplexně rozvíjeli,“ přibližoval trenér, jenž zároveň šéfuje lavičce regionální reprezentace dorostenek.

Celky z Regionu V tradičně nepatří k největším favoritům těchto finálových turnajů. Nejinak tomu bude zřejmě i v letošním roce. Proto je možné spektrum nastavených cílů poměrně široké. „Osobně se asi nejvíc těším na to, že si zahrajeme s kvalitními soupeři z jiných regionů, s nimiž se můžeme potkat maximálně někde na Prague games. Z hlediska cílů je pro nás s kolegy prioritou, abychom podali aktivní výkon. Na co to bude ve výsledku stačit, to se teprve uvidí. Rozhodně to ale není tak, že bychom si stanovili nějaký konkrétní výsledkový cíl. Ve starších žácích pro nás není klíčový,“ naznačil uvažování trenérského štábu Štírů.

Ani v případě Jakuba Junga nesmí chybět závěrečný předturnajový vzkaz. „Určitě bych rád poděkoval klukům za přístup v průběhu celé sezony. Mistrovství republiky je takovou hezkou odměnou. Dále patří velký dík rodičům za to, že děti vůbec přihlásili na florbal. A že ho v něm aktivně podporují. Někdo to možná považuje za samozřejmost. Já ale vím, že tomu tak není. Snad nám budou držet palce i tentokrát.“

Obrázek