​​​​

JAKUB ROBENEK: DOKÁZALI JSME SPLNIT CÍL, SE KTERÝM JSME DO ZÁPASU ŠLI.

8. 9. 2019

Česká reprezentace žen vybojovala na turnaji tří zemí ve Finsku dvě remízy. Po sobotním nerozhodném výsledku se Švýcarskem pokračovala zápasem proti Finsku, který opět skončil bez vítěze - 4:4. Na celkem sedm zápasů tak prodloužily české reprezentantky sérii utkání bez prohry, což je nejdelší šňůra v dvousetzápasové historii národního týmu žen. Zároveň šlo o nejlepší výsledek proti Finsku od listopadu 2016. Utkání zhodnotil Jakub Robenek, asistent trenéra reprezentace žen.

V čem se duel proti Finsku lišil od sobotního zápasu se Švýcarskem?
Dokázali jsme splnit cíl, se kterým jsme do zápasu šli. To bylo: být silní na míčku, být trpěliví a neodevzdávat míček tak jednoduše, jako tomu bylo v sobotu. To vše aby nám to pomohlo v úvodu utkání, abychom my diktovali, jak se ten zápas bude odehrávat. Myslím, že první deseti až dvanáctiminutovka byla jedna z nejlepších, jaké jsme proti Finsku za celý cyklus odehráli.

Co se stalo v úvodu třetí třetiny, kdy Finsko vcelku rychle vyrovnalo a hnalo se za otočením zápasu?
Nezachytili jsme vstup do třetí třetiny, což byla velká škoda. Během prvních dvou nebo tří střídání první pětky jsme dostaly dva góly, to tým vždy trochu zabrzdí. O to cennější pro nás je, že jsme se dokázaly vrátit na tu úroveň, na které jsme hrály prakticky celý zápas, že nás to nepoložilo. Zápas jsme mohli vyhrát, ale mohli jsme ho i prohrát – důležité pro nás je, že jsme se postavili na nohy a výkon navázal na to, jak vypadalo prvních čtyřicet minut, i přes to, že začátek třetí třetiny byl prakticky katastrofální.

Budete se při další přípravě zaměřovat i na konkrétní hráčky soupeřek, nebo se budete soustředit hlavně na vlastní předvedenou hru? Mám na mysli především Veeru Kauppi, která byla u všech finských gólů.
Já myslím, že Finky dnes neodehrály dobrý zápas, ty jejich výkony bývají obvykle lepší. Nicméně jejich první lajna opět dominovala a Veera opět ukázala, že v současné chvíli je opravdu jedna z nejlepších hráček na světě. My se na to rozhodně budeme muset připravit, pokud nás bude souboj s Finskem čekat. Takže určitě se budeme koncentrovat na rozvoji naší hry, ale směrem k mistrovství světa přibydou i taktické pokyny a speciální varianty, s jakou lajnou a jak třeba právě tuto první finskou pětku bránit.