{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

JAN JELÍNEK UKONČIL KARIÉRU

Obrázek ke článku
12. 5. 2019

Mladoboleslavský i celý český florbal se loučí se svou významnou osobností. Úspěšnou kariéru uzavírá Jan Jelínek. Dlouholetý elitní obránce a svého času také kapitán národního týmu od roku 2014 nastupoval za Technology Florbal Mladá Boleslav. Nyní se chystá na další své profesní výzvy v civilním zaměstnání.

Loučí se výborný florblaista. Přirozený vůdce. Kapitán. Oblíbený spoluhráč. A přemýšlivý člověk.

Jan Jelínek nastoupil na čtyřech světových šampionátech, z nichž má dva bronzy (2010, 2014), k tomu druhému dovedl český národní tým jakožto jeho kapitán.

V české lize odehrál v součtu základní části a play-off dohromady 382 zápasů (127 gólů + 172 nahrávek = 299 bodů). Mezi své působení v Česku vklínil i rok ve finském Nokianu. S Vítkovicemi vyhrál tituly v letech 2009 a 2014, mistrovskou radost si užil i s Mladou Boleslaví v roce 2018.

V červenci oslavi své 30. narozeniny už jako exflorbalista.

“Už během sezony jsem řešil s Tomášem Pacákem (generálním manažerem Florbal MB, pozn. red.), že tahle nebo příští sezona může být moje poslední. Dát dohromady dobré fungování ve sportu, v práci a doma pro mě bylo s průběhem let těžší a těžší. Navíc existuje varianta, která zatím není definitivní a rozhodnutá, že se na konci léta nebo na začátku podzimu s manželkou budeme stěhovat za případnou prací do zahraničí," vysvětluje Jelínek. 

“Honza byl po většinu našich společných let kapitánem národního týmu a jednou z největších hráčských osobností celého českého florbalu, byl hráčem pro ta nejtěžší utkání, často při absencích Petra Novotného oblékal kapitánskou pásku i u nás, lídr a bojovník, na jehož florbalové umění byla radost se koukat a na kterého jsem byl nesčetněkrát pyšný. Úžasné výkony předváděl při našich superfinálových účastech a troufám si říct, že loňský titul bychom bez jeho tradičně skvělého příspěvku nezískali,” říká na Jelínkovu adresu generální manažer mladoboleslavského klubu Tomáš Pacák.

Angažování Jelínka dodnes považuje za nejtěžší transfer, na kterém kdy pracoval: “O to větší radost jsem měl, když si Honza nakonec z řady nabídek vybral nás. Byl jsem šťastný, protože jsem věděl, že do boleslavského klubu přichází výjimečný hráč a člověk. Trvalo delší čas, než jsme si finálně plácli. Museli jsme co nejlépe vyřešit mnoho okolností Honzova života, zejména zaměstnání adekvátní jeho vzdělání a profesním ambicím. Měli jsme tím pádem hodně příležitostí dobře se poznat ještě před přestupem, od prvních momentů jsem k Honzovi pociťoval respekt a úctu, na kterých během těch pěti společných let snadno vyrostlo naše přátelství. Dnes se s ním loučím jako se svým kamarádem a s hráčem, za jehož přínos našemu klubu zůstanu naždy vděčný.”

Během Jelínkova pětisezonního mladoboleslavského působení klub zažil čtyři Superfinále, úspěšný byl také v Poháru České pojišťovny a na mezinárodních akcích. “Zažili jsme krásné věci a při ohlédnutí za všemi společnými roky mě mrzí pouze fakt, že se Honza na začátku letošního play-off těžce zranil a nedostal šanci zakončit svou krásnou sportovní cestu na hřišti. Přeji za celý klub Honzovi a jeho manželce Lucce hodně štěstí v dalším životě a těším se na jejich budoucí návštěvy v Mladé Boleslavi, v níž bezpochybně získal Honza svůj druhý florbalový domov a kde bude s celou svou rodinou vždy srdečně vítán,” dodal Pacák.

Velký rozhovor s Janem Jelínkem čtěte na klubovém webu

​​

Obrázek