{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


JAN KUNCL: VĚŘÍM, ŽE SE NA DIVOKÉM ZÁPADĚ BUDE VŠEM MOC LÍBIT

Obrázek ke článku
7. 5. 2018

Již pouze dvacet dní nás dělí od startu letošního posledního velkého florbalového turnaje. V Plzni se představí ty nejlepší žákyně a dorostenky z celé republiky v naději, že v budoucnu vystřídají čerstvě bronzovou juniorskou generaci. Jedním z těch, kdo se na jejich rozvoji podílí, je i Jan Kuncl. Lodivod ze západu Čech popsal, jak se připravuje na domácí turnaj, a čemu přikládá nejvyšší prioritu.

„Mám za sebou již tříleté působení u dívčích regionálních výběrů. Když mne pro tuto sezónu vedení krajské unie znovu oslovilo, já nabídku bez rozmýšlení přijal. Možnost pracovat s nejšikovnějšími hráčkami v regionu musí určitě těšit každého trenéra,“ popisoval v úvodu motivaci k této práci.

Stanovení cílů a vůbec celkově očekávání trenéra leckdy rozhodují o tom, zda bude lodivod vybrán ve výběrovém řízení. Vize a plány trenéra Kuncla očividně zaujaly.

„Není žádnou novinkou, že bych si přál, abychom letos dokázali v samotných zápasech více využít nacvičování standardních situací. To se v minulých letech prakticky nedařilo. Letošní inovací je obsazení postu asistenta trenéra aktivní hráčkou, navíc jednou z nejlepších v našem regionu. Věřím, že to vnese do přípravy i koučování v zápasech svěží vítr,“ poznamenal.

Pokračoval druhou částí, která se zaměřovala na sezonní cíle.

„Mou hlavní vizí je, aby měl tým po absolvování celé přípravy dobře zažitý systém hry, se kterým se budeme chtít na turnaji prezentovat. Zároveň chci tréninky vést tak, aby na ně hráčky chodily rády a užívaly si je,“ dodal k „vizionářské“ otázce.

Západočeský region je co do počtu hráčů a hráček nejmenší v celé republice. O to důležitější je znalost všech dostupných aspirantů na krajský či regionální reprezentační dres.

„Vzhledem k nevelké konkurenci, která na západě Čech v dívčím florbalu panuje, není těžké mít o hráčkách v kategorii dorostenek solidní přehled.  Podstatnou část z nich znám z klubu. Na začátku sezóny jsem navíc navštívil některé turnaje, popřípadě pomohly konzultace s oddílovými trenéry,“ nastiňoval svůj personální přehled.

Pokud něco trenéry výrazně názorově rozděluje, pak pohled na to, zda je prioritou spíše výsledek, anebo celosezonní progres.

„Měřítkem úspěchu pro nás bude především kvalita hry, kterou na turnaji regionálních výběrů předvedeme. Na jaké výsledky to bude stačit, to se uvidí. Budu se snažit i o to, aby účast na regionálních výběrech přinesla hráčkám také individuální posun.“

Protože se finálový turnaj koná v Plzni, nechybí ani závěrečné poselství. 

„Věřím, že pořadatelský tým dokáže celou akci zorganizovat ke všeobecné spokojenosti a že se bude na divokém západě líbit i ostatním krajským reprezentacím,“ poslal pozvánku zbytku republiky.

Obrázek