{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


JAN PAZDERA: BYLO PRO MĚ DŮLEŽITÉ, ABYCH MĚL ŠIROKÉ KOMPETENCE

Obrázek ke článku
28. 4. 2019

Jan Pazdera po Superfinále avizoval svůj konec v Mladé Boleslavi. Netrvalo dlouho a prvoligový kladenští Kanonýři ohlásili jeho nástup do jejich organizace. Svůj krok nyní sám Pazdera vysvětluje v rozhovoru.

Jaká byla vaše motivace opustit top tým v ČR a jít budovat něco nového na Kladno?
Já bych hlavně nerad, aby někdo spojoval můj odchod z Boleslavi a můj příchod na Kladno. Nejdříve ze všeho jsem řešil svůj konec v Boleslavi a teprve poté, co bude následovat. Nabídky jsem měl tři, z toho dvě superligové.

Vybral jste si tu mimo superligu. Proč?
Rozhodl jsem se pro Kladno, protože zde vidím velký potenciál. Rozhodování bylo samozřejmě těžké, ten skok bude přeci jen velký, ale je to velká výzva, na kterou se těším.

Proč jste nepreferoval setrvání na té nejvyšší úrovni?
V mém rozhodování hrálo roli to, abych měl vhodné prostředí, adekvátní kompetence a podmínky pro to odvádět dobrou práci. Chtěl jsem mít pravomoce ovlivňovat složení hráčského kádru a realizačního týmu. Proto jsem upřednostnil Kladno před nabídkami z vyšší soutěže.

Nemáte obavu, že vaše jméno, které je již osvědčenou značkou, může trochu zapadnout?
O tom jsem nepřemýšlel. Už jednou jsem přijal podobnou výzvu, když jsem šel trénovat SKV. Bude to o výsledcích, podle nich je trenér vždy hodnocen. Já věřím že se dostaví hned v prvním roce.

O nevyužitém potenciálu Kladna už se popsaly stohy papíru, kde ale hledat ten konkrétní moment, který vás utvrdil v tom, že jde o správnou volbu?
Přesvědčil mě předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák, který mi ukázal potenciál Kladna jako klubu. Vidím ho ve třech důležitých aspektech. Chod klubu je dlouhodobě finančně zabezpečený. Vedení klubu vytvořilo dostatečnou personální strukturu. A pak sebereflexe, díky které má klub ambice pracovat lépe.

Nastupujete hned na tři pozice, budete členem vedení klubu, sportovním ředitelem a trenérem elitního celku.
Bylo pro mě důležité, abych měl kompetence potřebné k řízení sportovního rozvoje celého klubu. Co se týče A-týmu, tak ten má na poměry 1. ligy nadstandardní zázemí a podmínky pro sportovní rozvoj. Prostředí sportovišť přilehlých k oběma sportovním halám je na Českou republiku naprosto nadstandardní. Byl bych rád, aby se nám toto zázemí podařilo adekvátně využít a udělat z něho jednu z nejsilnějších stránek klubu.

Zmiňujete A-tým. Ten byl vloni velkým favoritem na postup do superligy, ale skončil už ve čtvrtfinále. Máte v hlavě okamžitou nápravu situace?
​Důležité je hlavně to, aby se Kanonýři stali dlouhodobě konkurenceschopným týmem v superlize. Pochopitelně chci vytvořit kvalitní tým, který bude schopen hned postoupit do nejvyšší soutěže. Čeká nás ale hodně práce, abychom mohli tento cíl splnit. Cíle máme vysoké a budeme hledat ty nejlepší hráče pro jejich naplnění. Chceme, aby se z Kladna stala atraktivní adresa pro přípravu a rozvoj mladých talentovaných hráčů jako tomu bylo dříve třeba v hokeji.

Obrázek