{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

JAROSLAV BERKA SE SVÝM TÝMEM POKRAČUJE U JUNIORSKÉ REPREZENTACE

Obrázek ke článku
23. 9. 2021

Výkonný výbor schválil na návrh Komise reprezentace v roli hlavního trenéra Jaroslava Berku, který dovedl tým na srpnovém šampionátu v Brně k obhajobě titulu mistrů světa. Spolu s ním zůstávají u týmu také ostatní členové realizačního týmu.


„Jsem rád, že reprezentaci v tomto cyklu povede trenér, který se svým realizačním týmem dokázal připravit našim fanouškům tu nejlepší možnou odměnu – zlato z domácího šampionátu. Svým přístupem dokázal hráče naladit na vítěznou notu a věřím, že minimálně v podobném duchu bude pokračovat i s tímto cyklem a pomůže vychovat další hráče pro světovou úroveň. Jeho práce si vážím a přeji mu hodně štěstí,” řekl na adresu Berky Daniel Novák, prezident Českého florbalu. 

„Byla to pro nás jasná volba. Trenér Berka odvádí u juniorské reprezentace dlouhodobě skvělou práci a nehovoří za něj jen výsledky korunované obhajobou zlata na domácím mistrovství světa. Řada hráčů z obou mistrovských týmů patří mezi opory superligových či zahraničních týmů a někteří si dokonce budují místo v seniorské reprezentaci. Má naši důvěru a jsme rádi, že povede se současným realizačním týmem juniory i nadále,” okomentoval prodloužení spolupráce s trenérem Berkou Václav Culka, předseda Komise reprezentace. 

První akce nového cyklu proběhla jen pár dnů poté, co junioři získali na konci srpna zlato. „Ještě je to hodně čerstvé. Z mistrovství jsme jeli rovnou s celým realizačním týmem na soustředění do Hostivice. Cíle si budeme nastavovat postupně. Bude to hlavně o hráčích, ale vnímám, že po tom úspěchu v Brně budou i ambice nejen hráčů, ale i celého okolí, především zlaté,“ neskrývá hlavní trenér juniorské reprezentace vysoké cíle.  

Pro Berku se jedná už o čtvrtý cyklus, ve kterém bude v trenérském štábu. První čtyři roky působil v roli asistenta Jiřího Jakoubka, poslední dva roky už figuroval v roli hlavního trenéra. Nyní ho čeká první mezinárodní měření sil – v říjnu totiž juniorské reprezentanty prověří Švédové, Finové a Švýcaři na Euro Floorball Tour v Plzni. „Jestli jsem se něco za tu dobu naučil, tak je to nemít na začátku žádné očekávání. Je to úplně nový tým, jsou tam jiné typy hráčů a už na prvním soustředění jsme si ověřili, že nás tu budou čekat zase nové výzvy,“ tuší Berka po první společné akci.

ROZHOVOR: O zlaté cestě s trenérem Berkou. Čekají nás nové výzvy, ví

Realizační tým reprezentace juniorů:

Hlavní trenér: Jaroslav Berka 

Asistent trenéra: Joonas Naava  

Asistent trenéra: Jan Pazdera  

Individuální kouč: Marek Vojta  

Mentální kouč: Martin Daněk 

Trenér brankářů: Tomáš Fibiger  

Kondiční trenér: Jan Hejný  

Fyzioterapeut: Gabriela Pecáková  

Vedoucí týmu: Jakub Mudra 

Obrázek