​​​​

JASNÁ VÝHRA TORPEDA. SLOVAN HAVÍŘOV SE NAOPAK NATRÁPIL

6. 3. 2016

Vítěz základní části Florbal Torpedo Havířov ukázal svou sílu a přestřílel Klobouky na svém hřišti vysoko 18:2. Z domácích celků neuspěl pouze Havlíčkův Brod, jenž doma nestačil na Opavu.

Florbal Torpedo Havířov – FbC Aligators Klobouky 18:2 (5:0, 6:0, 7:2)
Stav série: 1:0.

Havířov si připsal na úvod play-off drtivé vítězství proti Kloboukům a ukázal jasně, že jeho výběr soupeře do čtvrtfinále nebyl náhodný. Florbalisté Torpeda deklasovaly svého soupeře na své půdě 18:2. Pěti góly se o výhru domácích postaral Mžyk.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – Hippos Žďár nad Sázavou 5:1 (3:1, 0:0, 2:0)
Stav série 1:0.

Přesvědčivého vítězství dosáhlo také Brno. To sice nemělo tak snadnou úlohu jako Havířov, ale proti Žďáru se mu vyplatila jeho trpělivá hra, kdy vyčkávalo pouze na chyby soupeře. Po vyhrané první třetině přidali domácí v závěrečném dějství další dvě branky, kterými pouze jistili úvodní výhru v sérii.

Z.F.K. Petrovice – FBC Vikings Kopřivnice 7:3 (1:2, 4:0, 2:1)

Petrovice rozhodly o první výhře proti Kopřivnici především ve druhé třetině, kterou ovládly 4:0. V prostřední periodě dokázali domácí vsítit tři góly během 180 sekund. Hosté dokázali zareagovat až pět minut před koncem. Drama se ale nekonalo, poněvadž na branku Vikingů si Petrovice přichystaly hned dvojnásobnou odpověď.

Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod – S.K. P.E.M.A. Opava 4:9 (1:3, 1:2, 2:4)
Stav série: 0:1.

V domácím prostředí naopak padl Havlíčkův Brod. Celek z Vysočiny dobře věděl, proč nechtěl Opavu do play-off. Slezané na svého soupeře umí. Porazili ho dvakrát v základní části a třetí výhru si připsali i nyní ve vyřazovacích bojích, když se jim podařilo ovládnout každou třetinu. Hattrickem se na výhře hostů podílel Dzierža a také Boželník. Prvně jmenovaný přidal ke třem gólům také jednu asistenci.

TJ Slovan Havířov – FbC Frýdek-Místek 10:9 (7:3, 2:0, 1:6)

Nečekané drama se odehrálo v rámci play-down mezi Havířovem a Frýdkem-Místkem. Domácí sice vedli po čtyřiceti minutách 9:3 a vše nasvědčovalo tomu, že si dojdou pro vítězství. Hosté se ale vzepřeli a stíhací jízdou v závěrečném dějství se pokusili o zázrak. Šesti góly v řadě se dotáhli na rozdíl jediné branky. Poslední trefa ale přišla až šest vteřin před koncem a na vyrovnaní již nezbyl čas.

ASK Bystřice nad Pernštejnem – Paskov Saurians 3:6 (1:4, 0:0, 2:2)

Cenného vítězství na hřišti soupeře dosáhl Paskov. Ten v souboji s Bystřicí ovládl první třetinu, což byl základ k výhře. Vypracovaný třígólový náskok si i přes snahu domácích udrželi hosté až do závěrečného hvizdu a ujali se vedení v sérii.