​​​​

JDE DO TUHÉHO! NÁRODNÍ LIGA ZNÁ UŽ SVÉ TŘI FINALISTY

25. 3. 2018

Třetí nejvyšší soutěž mužů poznala po víkendových zápasech své tři finalisty. Ve finále skupiny Východ se potkají hráči Náchoda a překvapení letošního play-off Rožnov pod Radhoštěm. Na západě zatím známe jednoho finalistu, a to florbalisty Českých Budějovic. O druhém finalistovi se rozhodne příští sobotu. V příštím ročníku neuvidíme zástupce ASK Bystřice n. P., kteří sestupují do divize.

Východní skupina má, co se týká semifinále, pro letošní ročník splněno. V sobotním zápase ukončili sérii hráči Náchoda, když potřetí porazili Opavu. Stejně jako ve druhém zápase, tak i v tomto se nerozhodlo po šedesáti minutách a nepomohlo ani desetiminutové prodloužení. Muselo se tak podruhé do nájezdové loterie, kterou i tentokrát ovládli náchodští florbalisté. V neděli je pak napodobili i zástupci Rožnova pod Radhoštěm, když po sobotní těsné porážce 1:2 na domácí palubovce zvítězili 6:5. Domácí si v rozhodujícím čtvrtém zápase vytvořili v první třetině náskok dvou branek a ten pak i přes mohutný nápor brněnských udrželi do závěrečného hvizdu.

Na západě se zatím rozhodlo pouze v sérii Českých Budějovic s Kadaní, když po sobotní výhře Kadaně v prodloužení vyhráli nedělní duel českobudějovičtí. Čtvrté utkání probíhalo mezi těmito dvěma kluby jako na houpačce. V první třetině si hosté vytvořili čtyřbrankový náskok, jenže ten dokázali domácí po přestávce stáhnout na rozdíl jediné branky. V poslední dvacetiminutovce se snažili o vyrovnání, České Budějovice však těsný náskok dokázaly uhájit.  Ve druhé sérii zatím platí pravidlo výhody domácího prostředí. Po dvou výhrách Jaroměře z minulého týdne předvedli stejný výkon na svém hřišti i florbalisté Mukařova. Rozhodli tak o tom, že se celá série vrátí k rozhodujícímu pátému utkání. To je na programu v sobotu 31. 3. od 19:00 v Jaroměři.

V příští sezóně už neuvidíme v národní lize florbalisty ASK Bystřice n. P, ti totiž po sobotní porážce 4:17 od Havlíčkova Brodu nezvládli třetí utkání 2. kola play-down a soutěž tak opouští. Havlíčkův Brod bude o svou příslušnost k Národní lize bojovat v baráži. Na jméno dalšího sestupujícího si budeme muset ještě počkat, neboť Turnov si v nedělním zápase vynutil vítězstvím po samostatných nájezdech a tím i návrat celé série na svou palubovku. Rozhodnutí se uskuteční v pondělí 2.4 od 19:00.

Výsledky 3. kola a 4. kola play-off:

skupina východ:

S.K. P.E.M.A. OPAVA - Florbal Primátor Náchod 4:5pn konečnýstav série 0:3

1. FBK Rožnov p/R - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 1:2, 6:5 konečnýstav série 3:1