{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

JE SKVĚLÉ, ŽE JSME SI MOHLI ZAHRÁT, TĚŠÍ KETTUNENA

Obrázek ke článku
6. 9. 2020

Nezažil zrovna tradiční zápasy z trenérského pohledu. Na lavičce musel stát v roušce, navíc bez svých asistentů, kteří zůstali kvůli okolnostem doma ve Finsku. I tak dovedl Petri Kettunen české reprezentanty v rámci Federálního derby 2020 ke dvěma přesvědčivým triumfům nad Slovenskem. „Jsem pyšný, že se to povedlo vůbec odehrát,“ pronesl.

Češi měli volnější vstup do úvodního duelu, kdy čekali na otevření skóre poměrně dlouho. Pak už ale dominovali. Slovákům nasázeli v součtu pátečního a sobotního utkání v pražské UNYP Areně šestnáct branek a v obou případech hru v poklidu kontrolovali. 

Proti Slovensku byli domácí reprezentanti jasným favoritem, i tak se ale jednalo o kvalitní přípravné duely. Hlavně směrem dopředu si mohli vyzkoušet různé varianty a secvičené situace. 

„S výkony jsem docela spokojený. Učili jsme se určité věci směrem do ofenzivy, spoustu prvků se nám dařilo provádět skutečně dobře. Je samozřejmé, že stále je co zlepšovat, ale myslím, že po takové přestávce jsme zahráli obstojně,“ chválil Kettunen.

Finský kouč využil pomoci od svého kolegy ze ženské reprezentace, se Saschou Rhynerem sedícím na tribuně komunikoval prostřednictvím sluchátka. O přestávkách pak před halou na čerstvém vzduchu rozebírali své poznatky.

Pro mužský národní tým šlo o vůbec první duely od únorové kvalifikace na světový šampionát. Pořádně dlouhá pauza. 

„Jsem opravdu potěšený, že slovenská florbalová federace souhlasila s účastí na tomto podniku. Je skvělé, že jsme si zase mohli zahrát mezinárodní zápas,“ vykládal český trenér.

Co čeká reprezentaci nyní? Pokud vše půjde podle plánu, vyrazí v říjnu na turnaj Euro Floorball Tour do švýcarského St. Gallenu. V prosinci pak mají Finové hostit mistrovství světa, nad jeho konáním v plánovaném termínu se však vznáší velký otazník.

„Není to na mně ani Českém florbale, záleží na IFF (Mezinárodní florbalové federaci), jak rozhodne. Jediné, co můžeme dělat, je soustředit se a nadále se poctivě připravovat. Pokud se šampionát přesune, tak na to prostě budeme muset zareagovat,“ nenechává se Kettunen rozhodit potenciálním odložením.

Obrázek