{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


JEDEN TRÉNINK JE MÁLO. PŘIVÍTALI BYCHOM VÍCE TRÉNINKOVÝCH JEDNOTEK, ZAZNĚLO Z LETOVIC

Obrázek ke článku
11. 3. 2019

Tour de Club nespí ani v letošní sezoně. Její další dějství se přesunulo na Blanensko, konkrétně do florbalového klubu TJ Sokol Letovice. Jak se trénink ve zhruba sedmitisícovém městečku líbil, to se dozvíte v dalším článku věnovaném tomuto ambicióznímu projektu.

Republikové putování projektu Tour de Club, zaměřeného na mládežnická družstva, pokračovalo do Letovic. Také tam museli projít výběrovým sítem, než na ně přišla řada.

„Důvody pro přihlášení jsme měli především dva. V první řadě jsme chtěli našim hráčům zpestřit a zpříjemnit trénink, aby také poznali nějakou změnu a inovaci. A pak jsme chtěli trenérům umožnit zhlédnout vedení ukázkového tréninku s možností následné zpětná vazby,“ vysvětloval hráč a trenér klubu Marek Řeháček.

Nebyl to ale jen samotný trénink, co činí Tour tak oblíbenou. V klubech často ještě více oceňují následné posezení a srovnávání jejich reality s fungováním velkých klubů, které své hráče pro potřeby projektu distribuují. „Jsme spokojeni, protože nám byly následně zodpovězeny všechny naše dotazy. Mohly se ptát i naše zvídavé děti.“

Jedním z tradičně největších benefitů projektu je možnost vidět na vlastní oči a zatrénovat si s hvězdami superligových klubů. Florbalová osobnost nechyběla ani v Letovicích. „Z Brna k nám dorazil Radim Komínek,“ potvrdil pravdivost teze trenér a člen vedení klubu.

Představitelé klubu mají vždy možnost akci zhodnotit a okomentovat. V Letovicích byli částečně kritičtí. „Je to rozhodně zajímavý projekt a stojí za to v něm pokračovat. Ovšem podle nás je jeden ukázkový trénink hrozně málo. Víme, že se můžeme přihlásit do projektu ve dvou vlnách. Nicméně šanci, že by nás vybrali, je asi dost malá,“ shrnoval Řeháček.

Využil i svého slova na závěr. Nepřímo vybídl představitele Českého florbalu k jednání. „Ocenili bychom ještě trochu větší zájem o menší kluby a větší snahu o jejich podporu. Právě ony jsou totiž podhoubím celého českého florbalu. Pokud mohu hovořit za nás, my se rozhodně rádi učíme a chceme se posouvat dál!“

Obrázek