{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


JENDRIŠÁK JE SEDMÝM NEJLEPŠÍM NA SVĚTĚ, VYHRÁL NILSSON

Obrázek ke článku
7. 1. 2021

Český útočník Matěj Jendrišák obsadil sedmou příčku v anketě o nejlepšího florbalistu světa za rok 2020, kterou tradičně vyhlašuje švédský časopis Innebandymagazinet. Své historicky druhé prvenství získal Kim Nilsson, jenž vyhrál už před šesti lety.

Nadále platí, že pozici na florbalovém trůně mezi muži drží Finové a Švédové. Od roku 2005, kdy anketa vznikla, se zatím nepodařilo ukořistit vítězství florbalistovi ze žádné jiné země. Mezi ženami severskou nadvládu po delší době narušila Eliška Krupnová, která anketu ovládla před Vánoci.

Dvaatřicetiletý švédský útočník Nilsson válí za Kalmarsund, se kterým vede domácí Superligan. Zároveň se dělí o vedoucí příčku v kanadském bodování soutěže. „Dřel jsem opravdu tvrdě. Jsem tak trochu puntičkář, prostě chci mít pod kontrolou každý detail, abych mohl předvádět výkony na nejvyšší úrovni. V každém zápase mám co dokazovat, podobné ocenění pro mě bude velkou hnací silou,“ pronesl Nilsson poté, co si přebral ocenění.

Nilsson se ve Švédsku na hřišti často potkává s Matějem Jendrišákem, kapitán Linköpingu skončil v prestižní anketě o šest příček pod ním. I umístění v elitní desítce je však skvělým úspěchem. „Ve svém týmu představuje velkého profesionála, perfektně plní přidělenou roli. Získává mnoho bodů, ale zároveň je také silný v soubojích a pozvedá výkon celého mužstva,“ popsal českou hvězdu redaktor časopisu Innebandymagazinet.

Jendrišákovi patří v tabulce produktivity švédské elitní soutěže průběžné 27. místo, na kontě má 19 bodů (13+6). Linköping se pohybuje momentálně na pátém místě, na vedoucí Kalmarsund s Nilssonem ztrácí rovných 10 bodů.

Nejlepší florbalisté světa 2020

1. Kim Nilsson (Švédsko)
2. Nico Salo (Finsko)
3. Emil Johansson (Švédsko)
4. Pascal Meier (Švýcarsko)
5. Sami Johansson (Finsko)
6. Tobias Gustafsson (Švédsko)
7. Matěj Jendrišák (Česko)
8. Krister Savonen (Finsko)
9. Alexander Galante Carlström (Švédsko)
10. Jan Zaugg (Švýcarsko)

Přehled vítězů

2005: Mika Kohonen (Finsko)
2006: Anders Hellgård (Švédsko)
2007: Anders Hellgård (Švédsko)
2008: Magnus Svensson (Švédsko)
2009: Mika Kohonen (Finsko)
2010: Mika Kohonen (Finsko)
2011: Mika Kohonen (Finsko)
2012: Mika Kohonen (Finsko)
2013: Rasmus Enström (Švédsko)
2014: Kim Nilsson (Švédsko)
2015: Rasmus Enström (Švédsko)
2016: Alexander Galante Carlström (Švédsko)
2017: Alexander Galante Carlström (Švédsko)
2018: Eero Kosonen (Finsko)
2019: Emil Johansson (Švédsko)
2020: Kim Nilsson (Švédsko)

Obrázek