{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

JENDRIŠÁK O SVĚTOVÝCH HRÁCH: DALŠÍ KROK NA OLYMPIÁDU? UVIDÍME

Obrázek ke článku
9. 7. 2017

Matěj Jendrišák s Patrikem Suchánkem u příležitosti blížících se Světových her 2017 v polské Vratislavi odpovídal pro web IFF na několik otázek. Víte například, jak kluci vnímají své role v reprezentaci, nebo jak se dostali k florbalu? Takhle odpovídal staronový Florbalista sezony 2016/2017.

Jaký je to pocit být součástí národního týmu?
Užívám si každou chvíli a každý zápas v národním týmu. Jsem rád, že v něm mohu být.

Jaká je v reprezentaci vaše role?
Mojí rolí je být jedním z tahounů národního týmu. Jsem za to rád a cítím, že už jsem dost starý být jedním z lídrů. Ne jako když jsem byl mladší, ve třetí lajně a snažil se hrát bezpečně. Teď můžu národnímu týmu nabídnout něco víc.

Jaký je to pocit být nominován na světové hry?
Je to velká událost. Každý říká, že je to náš další krok na olympiádu. Uvidíme. Osobně jsem velmi zvědavý, jak to bude ve Vratislavi vypadat, až tam dorazí přes šest tisíc sportovců. Jsem rád, že jsem toho součástí.

Koho považuje za největšího soupeře na světových hrách?
Je to Top 3. Švýcarsko, Švédsko, Finsko. Myslím, že jsme měli lepší výsledek proti Finsku v uplynulých 2 – 3 letech, takže pokud musím říct jeden tým, je to Finsko.

Jak jste začal hrát florbal?
Okolo roku 2000, byl to ve městě nový sport. Když jsem byl menší, hodně jsme přes léto venku hráli hokej jenom s hokejkami a míčkem. Později se to prostě přetransformovalo na florbal.

Jaký je váš nejsilnější florbalový zážitek?
Je jich hodně. Za národní tým je to určitě první zápas v reprezentaci a samozřejmě bronzová medaile. Na klubové úrovni je to určitě švédské superfinále.

Ke komu vzhlížíte? Mátě nějaký vzor?
Nikdy jsem neměl jen jeden vzor. Vždy jsem vzhlížel k lepším hráčům. Jedním z prvních byl Jihde, vzhledem k tomu, že byl nejlepší. Tehdy jsem si řekl: „Chci být jako on.“

Původní rozhovor pro IFF v angličtině najdete ZDE.

Obrázek