{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


JENDRIŠÁK USILUJE O SEDMÝ TITUL FLORBALISTA SEZONY V ŘADĚ

Obrázek ke článku
31. 5. 2020

Někdejší kapitán národního týmu a opora švédského Linköpingu v minulosti ovládl anketu Florbalista sezony osmkrát, opanoval posledních šest ročníků. V dalším úspěchu se mu do cesty staví fantom úvodu sezony švédské SSL Marek Beneš z Pixba a již tradiční vyzyvatel Jiří Curney z Mladé Boleslavi, který je také adeptem na nejužitečnějšího hráče domácí superligy.

Finalisté kategorie Florbalista sezony 2019/2020

•    Marek Beneš (Pixbo Wallenstam IBK/SWE)
•    Jiří Curney (Technology Florbal MB)
•    Matěj Jendrišák (Linköping IBK/SWE)

Markovi Benešovi se úvod švédské nejvyšší soutěže výrazně vydařil a držel se na čele kanadského bodování celé soutěže. Poté jej však přibrzdilo zranění a během nucené pauzy se tabulkou propadl. Po svém návratu hrál také velmi obstojně, a nakonec skončil na sedmnáctém místě v průměru bodů na utkání, když za sebou nechal, mimo jiné, kapitána Falunu Rasmuse Enströma.

Jiří Curney v posledních šesti letech vždy skončil na stupních vítězů, třikrát byl třetí a třikrát druhý. Dlouhodobě nejlépe hodnocený hráč Mladé Boleslavi a superligový rekordman se pokusí z trůnu sesadit nepřemožitelného Matěje Jendrišáka.

Jendrišáka čeká generálka na desáté vítězství v prestižní anketě, které by v případě letošního úspěchu mohl za rok atakovat. Už nyní je však jeho sbírka vítězství těžko překonatelná.


Top 20 kategorie Florbalista sezony 2019/2020

Na čtvrtém místě skončil Jan Natov, kapitán Mladé Boleslavi a držitel nového rekordu z loňské sezony v počtu vstřelených branek.

Pátá příčka patří čerstvé posile švédského Linköpingu Josefu Rýparovi, který má za sebou minimálně na nějaký čas poslední sezonu v dresu Vítkovic.

Bohemians mají zastoupení v podobě Filipa Formana na šestém místě, následuje dvojice krajánků ze Švýcarské NLA Patrik Dóža s Davidem Šimkem. Na deváté příčce je Patrik Suchánek z Mladé Boleslavi a desítku uzavírá střelec Chodova Tom Ondrušek.

4. Jan Natov (Technology Florbal MB)
5. Josef Rýpar (1. SC TEMPISH Vítkovice)
6. Filip Forman (FbŠ Bohemians)
7. Patrik Dóža (HC Rychenberg/SUI)
8. David Šimek (UHC Thun/SUI)
9. Patrik Suchánek (Technology Florbal MB)
10. Tom Ondrušek (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)
11. Langer Filip (Tatran Teka Střešovice)
12. Hájek Lukáš (1. SC TEMPISH Vítkovice)
13. Boček Jakub (BLACK ANGELS)
      Tomašík Milan (Technology Florbal MB)
15. Delong Adam (1. SC TEMPISH Vítkovice)
16. Vávra Marek (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)
17. Bauer Lukáš (Technology Florbal MB)
18. Veltšmíd Lukáš (Alligator Malans/SUI)
19. Němeček Ondřej (Linköping IBK/SWE)
20. Krajcigr Radek (FBC 4CLEAN Česká Lípa)


O anketě Florbalista sezony

V anketě Florbalista sezony se udělují individuální ocenění českého florbalového hnutí, vedle florbalistů a florbalistek zahrnuje anketa také trenéry a rozhodčí. Hlasování je rozděleno na dvě části, z nichž každá zohledňuje jednu polovinu sezony. V obou částech hlasují kapitáni elitních týmů, trenéři reprezentace, elitních i vybraných mládežnických soutěží, florbaloví odborníci, významné florbalové osobnosti a sportovní novináři v celkem devíti kategoriích: Florbalista a Florbalistka, Brankář a Brankářka, Junior a Juniorka, Trenér/ka mužského celku a Trenér/ka ženského celku a Rozhodčí. Hráči Superligy florbalu a Extraligy žen ze svých řad vybírají Nejužitečnější hráčku a hráče. Na konci sezony opět dostala možnost hlasovat také široká florbalová veřejnost ve speciální kategorii Hvězda sezony.

Obrázek