JIČÍN PADL S BOHEMIANS, ŽENY TIGERS ROZSTŘÍLELY BULLDOGS

23. 2. 2020

Ženská extraliga má rozehrané jednadvacáté kolo, ve kterém prozatím padlo dost gólů. V Ostravě se radovalo z výhry nad Libercem domácí FBC, v Milevsku nasázely šestnáct branek hráčky Tigers. Olomouc sehrála s Tatranem vyrovnaný duel, který skončil v základní hrací době poměrem 4:3.

Ostrava odehrála proti Liberci výsledkově skvělý zápas, kterým si zajistila pětapadesátý bod v tabulce. V hlavní roli byla vidět Andrea Pastušková, která zazářila bilancí dvou gólů a stejného počtu asistencí. Soupeřky se tak zpět pod Ještěd vrátily s prázdnou. V Jičíně se v podvečer rozdávaly body Bohemians. Zelenobílá družina si poradila se svými protivnicemi 5:3. Polovina gólu přitom padla už během prvních dvaceti minut, kdy si pražské florbalistky vytvořily dvoubrankový náskok.

Ženy Tigers se vydaly vybojovat další extraligové body do Milevska, kde jim čelily buldočky. Hned po úvodní třetině ale svítil na časomíře jasný výsledek 7:0 a tygřice už si nenechaly vedení zkomplikovat. I přes vyrovnanější druhou část hry čekala na Bulldogs drtivá porážka 3:16. Sedm kanadských bodů nastřádala Eliška Chudá. Na Hané se hrálo až do posledních vteřin, když Olomouc usilovala o vyrovnání. Tatran však nedopustil trefu na 4:4, a tak si z venkovního střetnutí odnesl plný počet bodů.

Vítkovice předvedly v Praze dominantní výkon, během nějž nepustily své soupeřky do hry. Panterky se dostaly ke skórování třikrát, což na patnáct zásahů rytířek rozhodně nestačilo. Šesti kanadskými body pomohla k vítězství Denisa Ferenčíková. Chodov se proti Židenicím pořádně zapotil, když musel dvakrát zneškodnit dvoubrankový náskok Brňanek. Lvice překlopily zápas na svou stranu až v poslední fázi hry, kdy nastřílely šest gólů.