{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


JIČÍN VYHLÍŽÍ SEDMOU SEZONU V ŘADĚ V EXTRALIZE ŽEN

Obrázek ke článku
21. 8. 2020

Po třech účastech v play-off v řadě se musel tým KM Automatik FBK Jičín v ženské extralize spokojit pouze s bitvou o záchranu. V nich se střetl s Olomoucí a za vyrovnaného stavu 1:1 sezonu ukončila koronavirová epidemie. Během nadcházejícího ročníku si však východočeský celek plánuje napravit reputaci a opět se objevit ve vyřazovacích bojích o titul mistra.

Uplynulé vystoupení jičínského družstva shrnuje Lucie Růžičková. „Tým se musel vypořádat s několika odchody. Zpočátku to bylo poměrně těžké, ale během sezony bylo znát herní zlepšení. Především naše juniorky, které měly první zkušenost s nejvyšší ženskou ligou, na sobě hodně pracovaly a bylo vidět, jak během sezony herně rostou. Bohužel ke konci základní části jsme nedokázaly důležité zápasy dotáhnout do vítězného konce,“ říká pětadvacetiletá obránkyně.

Nakonec tak jedenáctý Jičín rozehrál sérii play-down s desátou Olomoucí, kterou náhle utnulo rozhodnutí o přerušení všech soutěží a ukončení ligového ročníku. Kdyby však k dokončení došlo, současná jičínská kapitánka by očekávala napínavé a vyrovnané duely.

Nyní již vrcholí příprava na ročník další. „Založili jsme ji zejména na individuálních trénincích. Naštěstí jsme nemusely absolvovat čtrnáctidenní karanténu jako některé týmy, a tak i společné tréninky probíhaly bez omezení,“ popisuje Růžičková. „Změnou oproti předchozím sezonám byla naše absence na Czech Openu. Teď nás čeká ještě soustředění a několik přátelských utkání,“ následně dodává a doufá, že do aktuálního plánu nezasáhne vývoj pandemické situace a daných opatření.

V kádru došlo k několika změnám. Hlavní ztrátou je ukončení vrcholové kariéry kapitánky Markéty Kosové a dlouholeté brankářské jedničky Veroniky Samkové. Naopak tým hlásí jednu velkou posilu. Po ročním hostování na pražském Chodově se s vizitkou nejužitečnější hráčky ženské extraligy vrací Gabriela Žůrková, která opět povede tým jako hrající trenérka.

Dle Lucie Růžičkové je cíl pro následující ročník jasný – navázat na přechozí úspěšnější sezony a znovu se dostat do play-off.

Změny v kádru

Příchody: Gabriela Žůrková (Florbal Chodov, návrat z hostování), Michaela Pavlíková (FBC Liberec, hostování), Michaela Heráková (FbŠ Bohemians), Alena Vokatá (Prague Tigers B)
Odchody: Veronika Samková, Markéta Kosová, Tereza Mrázková (všechny konec kariéry)

Jak si vedla jičínská obránkyně Lucie Růžičková v anketě 3x20 na předsezonním hráčském setkání? Dozvíte se ve videu níže. Na mobilních zařízeních jej můžete zhlédnout ZDE


Obrázek