{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

JIHLAVA SI POHLÍDALA PRVNÍ MÍSTO, BRNO SKONČILO TŘETÍ

Obrázek ke článku
6. 3. 2017

Základní část východní první ligy žen dojela do cílové rovinky. O posledním hracím víkendu stačilo vedoucí Jihlavě získat tři body, aby skončila první před Hradcem Králové. Díky povedenému finiši přeskočilo Brno nejen Vysoké Mýto, ale také Šitbořice a skončilo nakonec třetí. V tabulce nastala ještě jedna změna. Dobruška se díky dvěma výhrám posunula před Jaroměř. ​​​

Vzhledem k tomu, že Hradec hrál o víkendu pouze jedno utkání, stačilo Jihlavě uhrát tři body k jistotě prvního místa. Celku z Vysočiny se povedlo vyhrát v Šitbořicích 9:5 a zajistil si vítězství v základní části. Před nadcházejícím play-off, do kterého si SK vybral městského rivala z FBŠ, nemusí mrzet jihlavské florbalistky, že následně padly v Brně.

Brňanky si totiž poradily s oběma jihlavskými družstvy a díky tomu se posunuly na konečné třetí místo za Hradec Králové. Pomohlo jim k tomu právě zaváhání Šitbořic s Jihlavou a také poloviční úspěšnost Vysokého Mýta. Poslední posun v tabulce zaznamenala Dobruška, když díky čtyřem bodům v posledních dvou kolech předskočila Jaroměř, ta naopak na závěr dlouhodobé soutěže padla s Hradcem Králové.

Vedoucí tři celky si rovněž vybíraly soupeře pro play-off. SK Jihlava si zvolila městského rivala, kterého v obou případech dokázala porazit. Hradeck Králové si zopakuje souboj s Jaroměří z posledního kola základní části. Brno se utká s Dobruškou, kterou jasně dvakrát porazilo a na Šitbořice zbylo Vysoké Mýto, se kterým dvakrát padly.

Výsledky 19. kola

Hranice - Dobruška 2:13
Šitbořice - SK Jihlava 5:9
Vysoké Mýto - Dobré 5:4 po nájezdech
Brno - FBŠ Jihlava 9:1
Hradec Kr. - Jaroměř 5:1

Výsledky 20. kola

Hranice - Dobré 5:9
Brno - SK Jihlava 5:1
Šitbořice - FBŠ Jihlava 4:0
Vysoké Mýto - Dobruška 4:5 po pr.

Dvojice pro 1. kolo play-off (na 2 vítězné zápasy)

SK Jihlava – FBŠ Jihlava
Hradec Králové – Jaroměř
Brno – Dobruška
Šitbořice – Vysoké Mýto

Obrázek