​​​​

JIHLAVA, TŘEBÍČ I DAČICE POTVRDILY ROLI FAVORITA

17. 10. 2015

Čtvrté kolo Divize C žádné překvapení nepřineslo. Všechny celky z horní poloviny tabulky dokázaly potvrdit výborný vstup do sezony a připsaly si další výhru. Nejvíce se ale nadřela Třebíč, která musela odčinit špatný vstup do zápasu, když po první třetině prohrávala již 0:4, nakonec ale porazila Lubnou 7:6 po samostatných nájezdech.

TJ Centropen Dačice – Spartak Pelhřimov B 9:5(3:3, 2:2, 4:0)

Dačice rozhodly o svém tříbodovém vítězství až v závěrečné třetině. V úvodní ani prostřední části nestačilo Centropenu získané dvoubrankové či jednogólové vedení. Až v poslední dvacetiminutovce dominovali domácí florbalisté, které za vítězstvím dotáhl zejména Gellner, jenž se podílel na třech gólech ze čtyř.

Florbal Primátor Náchod – FbC Innebandytos Hradec Králové 8:5(4:1, 1:2, 3:2)

Velice rázně naopak vstoupili za vítězstvím hráči Náchodu, kteří hostujícímu Hradci vsítili v první třetině čtyři branky a vytvořili si tak klíčový náskok. Východočeši se sice pokusili utkání zdramatizovat, ale na jejich přiblíženi dokázali vždy florbalisté Primátoru zareagovat a třígólové vedení si udrželi až do konce v poměru 8:5.

FBC Trutnov (DTJ) – Orel Přelouč 7:8 po pr.(2:2, 3:3, 2:2 – 0:1)

Gólově bohaté utkání se odehrálo v Trutnově. Domácí tým si po vyrovnané úvodní periodě dokázal vydobýt třígólový náskok, ale Orli dokázali manko ještě do přestávky smazat. Nerozhodný stav vydržel i po šedesáti minutách a tak se muselo jít do prodloužení, které rozhodl po dvou minutách Bulíček. Trutnovu nestačily k vítězství ani čtyři přesné zásahy Mikšovského.

PSKC Okříšky-Kněžice – FBK Piráti Sokol Chrudim 14:8(4:0, 7:3, 3:5)

Nejvíce branek – 22 padlo ale v Okříškách, kam přijeli loupit Piráti z Chrudimi. Domů si ale místo bodů odvezli čtrnáct inkasovaných branek. Hned jedenáct jich obdržel Pacinda během dvou třetin. Chrudimští dokázali svou úvodní branku vstřelit až za stavu 5:0 pro Kněžici a po zbytek zápasu se snažili marně dotáhnout svého soupeře. Nakonec se z toho ukázala překvapivá přestřelka 14:8.

Snipers Třebíč – TJ Lubná 7:6 po nájezdech(0:4, 3:1, 3:1 – 0:0)

Debakl se podařilo naopak odvrátit v domácím prostředí Třebíči, která prohrávala po první třetině s Lubnou  již 0:4, ale díky dvěma povedeným třetinám se povedlo Sniperům dostat zápas alespoň do prodloužení. Utkání musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých vystřelil bonusový bod Třebíči Janata. V dresu domácích se podařilo vstřelit hattrick Pavlu Štěpánkovi.

Pacovští Honzíci – FBŠ Jihlava 3:5(0:3, 2:0, 1:2)

Vedoucí celek divize C zajížděl v rámci čtvrtého kola do Pacova. Po výborné první třetině přišel od jihlavských hráčů útlum v prostřední periodě a díky tomu se dostali Honzíci zpět do zápasu. Otočit vývoj zápasu se ale domácímu celku nepodařilo. Poněvadž na vyrovnání Kounka dokázal dvojnásobně odpovědět Jaromír Vávrů.