JIHLAVA ZTENČILA NÁSKOK HRADCE NA MINIMUM

21. 11. 2016

Hradec Králové má na jihlavský SK už pouze jednobodový náskok. Východočeský celek ale oproti tomu z Vysočiny odehrál pouze jedno utkání, zatímco jeho soupeř dva. Na půdě soupeřů v obou případech zvítězilo Vysoké Mýto, které uspělo jak na půdě FBC Dobré, tak následně i v Dobrušce.

Jaroměř kladla Hradci odpor po dvě třetiny. V závěrečné části ale odskočil favorit do vedení 7:3 a získal si rozhodující náskok. Hráčky Sokola následně dokázaly už pouze snížit na konečných 4:7. Vysoké Mýto strhlo v obou případech vedení na svou stranu v poslední dvacetiminutovce. Jak proti Dobrému, tak Dobrušce zlomilo dvěma góly nerozhodný stav a zvítězilo 4:2 respektive 6:4.

Dvakrát dokázal zvítězit i jihlavský SK. Proti Štibořicím sice uspěl až v prodloužení, ale s Brnem si už zápas pohlídal a došel si pro vítězství 6:2. Na Hradec Králové tak ztrácí pouze bod. Nebýt zaváhání s Aligators, mohl být s východočeským celkem bodově na stejno. Další jihlavský celek FBŠ odehrál víkend s rozporuplnými pocity. Nejprve nestačil na Brno, ale následně si spravil chuť proti Štibořicím. Bez bodů zůstaly Hranice, které jako proti Dobrušce, tak na půdě FBC Dobré skórovaly pouze dvakrát, ale v obou případech dostaly daleko větší počet branek a odjely s prázdnou.