{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

JIŘÍ JAKOUBEK NADÁLE POVEDE REPREZENTACI JUNIORŮ

Obrázek ke článku
1. 6. 2017

Národní výběr do 19 let dokázal jako první český reprezentační tým v historii obhájit medaili ze světového šampionátu. Poté, co pod vedením Luďka Beneše dosáhli čeští junioři na bronz v Helsingborgu 2015, se stejný úspěch podařil i svěřencům Jiřího Jakoubka letos v květnu ve Växjö. Ten bude v roli hlavního trenéra pokračovat i v dalším dvouletém cyklu.

Výkonný výbor na svém květnovém zasedání schválil návrh Komise reprezentace a rozvoje na pokračování Jakoubka v roli hlavního trenéra pro zachování kontinuity nastavené práce z uplynulého cyklu. David Zlatník, předseda Komise reprezentace a mezinárodního rozvoje (KRM), popisuje důvody pro pokračování Jakoubka v čele mládežnického výběru: „Komise si velmi důkladně zhodnotila kompletní práci trenéra v průběhu celého cyklu a rozhodla se navrhnout pokračování trenéra ve funkci i pro další období. Byli jsme spokojeni s celkovou prací a nastavenými mechanismy, které během celého cyklu fungovaly, získaná medaile je samozřejmě skvělý úspěch, ale není rozhodujícím faktorem. V této věkové kategorii je pro nás klíčová práce s talenty s cílem jejich budoucího začlenění do mužské reprezentace, i proto bude následující období velice důležité pro propojení s mužským týmem a nastavením systému práce s Petrim Kettunenem.“

Jiří Jakoubek k reprezentaci juniorů přišel na konci května 2015, nedlouho poté, co s Tatranem Střešovice ukořistil mistrovský titul v Superfinále. Předtím působil u reprezentace v cyklu 2011 – 2012 jako vedoucí týmu mužů.

S lvíčaty během dvouletého cyklu absolvoval 19 ostrých mezinárodních zápasů s bilancí 12 výher a 7 proher, což je z hlediska úspěšnosti třetí nejlepší výkon v historii. „Výsledky celého období a zisk medaile jsou samozřejmě úspěch, ale já osobně jsem hlavně spokojen s tím, jak se nám povedlo v celém období pracovat a jak ke společné filozofii vybraní hráči přistoupili. To vše se následně odrazilo i v předváděné hře proti soupeřům z TOP světové špičky a fakt, že jsme byli schopni hrát vyrovnaná utkání se všemi soupeři, nám potvrdilo správnost naší cesty. Pokračovat v této práci je velkou motivací pomoci další skupině hráčů v osobním rozvoji a zkusit jim ukázat co je potřeba dělat proto, aby jednou mohli být hráči světové úrovně. Věřím, že můžeme práci ještě posunout a pracovat se širší škálou hráčů."

Jakoubek elitní hráčskou kariéru prožil v dresu FbŠ Bohemians s výjimkou sezóny 2007/2008, kdy působil v Liberci. V nejvyšší soutěži odehrál 136 zápasů a posbíral 80 kanadských bodů. Na trenérskou dráhu nastoupil v roce 2009 v Bohemians a o 4 roky později ho poprvé angažoval Tatran Střešovice, kde působí dodnes jako sportovní ředitel.

Obrázek