{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


JUNIOR SEZONY 2018/2019: ANKETU VYHRAJE JEDEN Z MISTRŮ SVĚTA

Obrázek ke článku
11. 6. 2019

V anketě Florbalista sezony bude vyhodnocena i kategorie Junior sezony 2018/2019. Kompletní trojice finalistů získala zlato na letošním mistrovství světa v Kanadě – konkrétně mají šanci na výhru brankář Martin Haleš, kterého doplňují Josef Juha a Filip Langer. Vítěz této kategorie bude vyhlášen při slavnostním galavečeru 21. června.

FINALISTÉ KATEGORIE JUNIOR SEZONY 2018/2019
  • Martin Haleš (Sokol Pardubice)
  • Josef Juha (FbŠ Bohemians)
  • Filip Langer (Tatran Střešovice)
Martin Haleš

Teprve osmnáctiletý Martin Haleš prožil přelomový ročník. Pardubický gólman se v lednu radoval z vítězství v Poháru České pojišťovny, k němuž poté přidal i senzační titul z MS juniorů. V Tipsport Superlize odchytal přes 1100 minut a Sokol se mimo jiné i s jeho velkou pomocí udržel v nejvyšší soutěži. Haleš tak celkově zazářil svými výkony a stabilně patřil mezi nejlepší české brankáře.

Josef Juha

Kapitánem mistrů světa z Halifaxu byl Josef Juha, který na šampionátu nasbíral devět bodů (7+2). Na klubové scéně se Juha dostal s Bohemians do finále KB ligy juniorů, kde klokani brali stříbrné medaile po porážce od Tatranu Střešovice. Mladý tahoun ale nechyběl ani v A-týmu Bohemians, jehož cesta play-off skončila ve čtvrtfinále na Spartě. Juhovi se však dařilo, když dal o sobě vědět 25 body ve 25 utkáních (16+9).

Filip Langer

Rozhodujícím gólem ve finále MS juniorů se může pochlubit Filip Langer. Hráč Tatranu se navíc radoval ze zisku titulu v KB lize a nasbíral 53 bodů při zápasech v dospělém mužstvu (26+27). I když tak Střešovice neprošly ve čtvrtfinále superligy přes Vítkovice, byl Langer lídrem produktivity po základní části i v play-off. Právě Langer bude obhajovat loňské prvenství v anketě Junior sezony.

další pořadí v TOP 10 JUNIOR SEZONY 2018/2019:

Oproti pořadí v polovině ankety se do elitní desítky probojoval Jonáš Kreysa – a to hned na čtvrtou příčku. Naopak ze třetího místa na páté se přesunul Filip Forman, za nímž se nachází Matyáš Šindler a Jakub Buršík. Pozice mezi TOP 10 zůstaly také brněnskému Petru Koláčnému, chodovskému Šimonu Doubkovi a hráči Bohemians Matěji Pěničkovi.

4. Jonáš Kreysa (Tatran Střešovice)

5. Filip Forman (FbŠ Bohemians)

6. Matyáš Šindler (FBC Ostrava)

7. Jakub Buršík (FbŠ Bohemians)

8. Petr Koláčný (Bulldogs Brno)

9. Šimon Doubek (Florbal Chodov)

10. Matěj Pěnička (FbŠ Bohemians)

O anketě Florbalista sezony

V anketě Florbalista sezony se udělují individuální ocenění českého florbalového hnutí a vedle florbalistů a florbalistek zahrnuje také trenéry a rozhodčí. Hlasování je rozděleno na dvě části, z nichž každá zohledňuje jednu polovinu sezony. V obou částech hlasují kapitáni elitních týmů, trenéři, florbaloví odborníci, významné florbalové osobnosti a sportovní novináři v celkem devíti kategoriích: Florbalista a Florbalistka, Brankář a Brankářka, Junior a Juniorka, Trenér/ka mužského celku a Trenér/ka ženského celku a Rozhodčí. Hráči Tipsport Superligy a Extraligy žen ze svých řad vybírají Nejužitečnější hráčku a hráče. Na konci sezony opět dostala možnost hlasovat také široká florbalová veřejnost ve speciální kategorii Hvězda sezony.

Obrázek