{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


JUNIOR SEZONY 2019/2020 VZEJDE Z DVOJICE TÝMŮ BOHEMIANS – TATRAN

Obrázek ke článku
20. 5. 2020

Anketa Florbalista sezony v kategorii Junior sezony 2019/2020 odhalila tři jména finalistů. Šestý nejproduktivnější hráč mužské Superligy, pětigólový střelec z mistrovství nebo hvězda střešovického Tatranu, která rozhodla finále juniorského MS proti Švédsku.

Finalisté kategorie Junior sezony 2019/2020
  • Jakub Buršík (FbŠ Bohemians)
  • Filip Forman (FbŠ Bohemians)
  • Filip Langer (Tatran Střešovice)

Mezi trojicí finalistů jasně dominoval Filip Forman. Ten během základní části, kterou odehrál celou v dresu Bohemians, nasázel do sítě 26 míčků, přičemž na dalších pětadvaceti se podílel přihrávkou. Mladý talent ze zelenobílého tábora skončil v ligovém kanadském bodování na šestém místě. Stihl se také zúčastnit v barvách mužského národního týmu kvalifikace na šampionát, kde zaznamenal 5 branek a 2 nahrávky. 

Formanův spoluhráč Jakub Buršík v mužské Superlize pomohl Bohemians třiadvaceti trefami a k dispozici byl občas také svým kolegům v juniorské kategorie, kde odehrál sedm duelů v základní části s celkovým počtem osmnácti kanadských bodů. Vedle dvou zástupců z týmu Bohemians má své želízko v ohni finálové trojky také Tatran Střešovice, kterým je Filip Langer, střelec vítězného gólu proti Švédsku na juniorském MS v Halifaxu.

Osmnáctiletý Langer se v uplynulé sezoně stihl podívat do Finska na Euro Floorball Tour nebo Polish Open, kde v dresu reprezentačního celku zabodoval třemi góly a nahrávkou. Na domácí scéně přidal statistiku 5+5 v Poháru Českého florbalu nebo 17+17 v Superlize. 

Na dalších příčkách kategorie Junior sezony už se nachází barevnější sestava. Ve věku sedmnácti let se do Superligy florbalu podíval Matěj Čermák hájící barvy pražské Sparty. Svou roli splnil na výbornou, když pro tým vybojoval celkem 23 gólů (13+10). Petr Majer z Chodova zúročil své dovednosti hlavně v juniorské soutěži, kde téměř nasbíral sedmdesát kanadských bodů.  V nejlepší desítce se vedle pražských týmů objevili také zástupci Ostravy nebo Ústí nad Labem. Finální desítku zakončuje duo Marek Korych – Štěpán Švejda z Mladé Boleslavi.

TOP 10 KATEGORIE JUNIOR SEZONY 2019/2020

4. Petr Majer (Florbal Chodov)

5. Matěj Čermák (AC Sparta Praha)

6. Matěj Havlas (Tatran Střešovice)

7. Martin Gattnar (1. SC Vítkovice)

8. Dominik Beneš (Florbal Ústí)

9. Marek Korych (Florbal MB)

10. Štěpán Švejda (Florbal MB)

O anketě Florbalista sezony

V anketě Florbalista sezony se udělují individuální ocenění českého florbalového hnutí, vedle florbalistů a florbalistek zahrnuje anketa také trenéry a rozhodčí. Hlasování je rozděleno na dvě části, z nichž každá zohledňuje jednu polovinu sezony. V obou částech hlasují kapitáni elitních týmů, trenéři reprezentace, elitních i vybraných mládežnických soutěží, florbaloví odborníci, významné florbalové osobnosti a sportovní novináři v celkem devíti kategoriích: Florbalista a Florbalistka, Brankář a Brankářka, Junior a Juniorka, Trenér/ka mužského celku a Trenér/ka ženského celku a Rozhodčí. Hráči Superligy florbalu a Extraligy žen ze svých řad vybírají Nejužitečnější hráčku a hráče. Na konci sezony opět dostala možnost hlasovat také široká florbalová veřejnost ve speciální kategorii Hvězda sezony.

Obrázek