{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

JUNIOREM A JUNIORKOU SEZONY PRŮBĚŽNĚ JSOU LANGER S CHUDOU

Obrázek ke článku
24. 1. 2019

Anketa Florbalista sezony nabízí podobu průběžných výsledků. V juniorských kategoriích jsou aktuálně na čele hráč Tatranu Střešovice Filip Langer, který v loňské sezoně celou anketu ovládl, a Eliška Chudá hrající za Tigers Jižní Město.

Langer je společně s Markem Benešem nejproduktivnějším florbalistou Tatranu. Během této sezony nasbíral již 31 kanadských bodů za 16 gólů a 15 asistencí. V sestavě pátého mužstva Tipsport Superligy tak vykonává roli klíčového tahouna. Ocenění Junior sezony získal Langer už loni a zatím je na cestě k potenciální obhajobě.

Druhý v pořadí juniorů figuruje Josef Juha (FbŠ Bohemians), který za 19 superligových utkání získal 23 bodů (14+9). Kvalitní mládežnickou základnu ukazují Bohemians také tím, že třetí příčka patří dalšímu hráči jejich klubu Filipu Formanovi. Ten se řadí k bodově nejlepším florbalistům KB ligy juniorů, přičemž se zúčastnil i herní stáže ve finském týmu EräViikingit.

Mezi juniorkami momentálně vyniká na čele ankety Eliška Chudá, jež nastupuje za extraligové Ivanti Tigers Jižní Město. Díky svým výkonům je zároveň druhou nejčastěji bodující hráčkou svého družstva. V Extralize žen jí pak s 13 brankami a 21 nahrávkami patří celkově 11. pozice.

Medailové pořadí juniorek doplňuje druhá Michaela Kubečková z Vítkovic. Pavlína Bačová (Bulldogs Brno) a Vendula Maroszová (FBC Ostrava) se dělí se stejným počtem hlasů o průběžné třetí místo ankety. Všechny tyto florbalistky mají důležité role ve svých týmech, které hrají 1. ligu juniorek.

Langer: Stále věřím, že se zvedneme. Chudá: Vůbec jsem nic takového nečekala

Pro juniorského lídra Langera je první místo velkou odměnou za dosavadní výkony. Přitom však zmínil, že sezonu zatím příliš kladně nehodnotí. „Mistrovství světa mužů nám nevyšlo a s Tatranem to také není úplně nejlepší. Ale neházím flintu do žita a věřím, že se zvedneme,“ vysvětlil. Současně se Langer snaží soustřeďovat na potenciální nominaci na MS juniorů v Kanadě. „I na něm visí spokojenost po tomto ročníku,“ uvedl.

„Vůbec jsem nic takového nečekala. A o to větší radost jsem poté měla. Moc bych chtěla za podporu poděkovat svojí rodině, bez které bych se nikdy tak daleko nedostala,“ reagovala na své umístění v polovině ankety Eliška Chudá. „Také podpora od týmu Black Angels v mých florbalových začátcích a nynější podpora od Ivanti Tigers byla a je pro můj rozvoj důležitá,“ dodala.

Společně s družstvem juniorek a žen má Chudá letos ty nejvyšší ambice. „Věřím, že to na vrchol dotáhneme. Chtěla bych, aby florbal byl hlavně zábava a vášeň. Proto doufám, že to tak zůstane, protože radost z výhry je nepopsatelná,“ vyzdvihla.


Junior sezOny 2018/2019 – TOP 10 pořadí po 1. polovině hlasování:

1. Filip Langer
2. Josef Juha
3. Filip Forman

4. Jakub Buršík
5. Matyáš Šindler
6. Matěj Pěnička
7. Petr Koláčný
8. Šimon Doubek
9. Patrik Šebek
10. Martin Řezáč

Juniorka sezOny 2018/2019 – TOP 10 pořadí po 1. polovině hlasování:

1. Eliška Chudá
2. Michaela Kubečková
3.–4. Pavlína Bačová
3.–4. Vendula Maroszová

5. Lucie Cholinská
6. Vendula Beránková
7. Lucie Želízková
8. Eliška Planková
9. Vanessa Rebecca Keprtová
10. Kateřina Kovaříková


O anketě Florbalista sezony

V anketě Florbalista sezony se udělují individuální ocenění českého florbalového hnutí a vedle florbalistů a florbalistek zahrnuje také trenéry a rozhodčí. Hlasování je rozděleno na dvě části, z nichž každá zohledňuje danou polovinu sezony. V obou částech hlasují kapitáni elitních týmů, trenéři, florbaloví odborníci, významné florbalové osobnosti a sportovní novináři v celkem devíti kategoriích: Florbalista a Florbalistka, Brankář a Brankářka, Junior a Juniorka, Trenér/ka mužského celku a Trenér/ka ženského celku a Rozhodčí. Hráči Tipsport Superligy a Extraligy žen ze svých řad vybírají Nejužitečnější hráčku a hráče. Na konci sezony opět dostane možnost hlasovat také široká florbalová veřejnost ve speciální kategorii Hvězda sezony.

​​

Obrázek