{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

JUNIOŘI OVLÁDLI POLISH CUP

Obrázek ke článku
3. 2. 2019

Český národní tým juniorů zvládli i poslední krok na cestě turnajem Polish Cup. V přímém souboji o první místo porazil Švýcary  nejprve v základní hrací době a následně i v nájezdové soutěži. Na poslední herní akci před květnovým šampionátem v kanadském Halifaxu mu tak náleží turnajové prvenství.

3 : 1
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
1:01:01:1 -:-
Branky: 12. Jakub Boček, 27. Michal Strnad, 52. Jakub Buršík - 57. Raul Willfratt

Pět duelů ve třech dnech, takový byl program juniorského mezinárodního turnaje Polish Cup. Největší výzva český tým přitom čekala až v samotném závěru reprezentační akce. Nedělení dopoledne patřilo duelu o první místo mezi českým týmem a soupeři ze Švýcarska. Oba týmy dosud procházely turnajem bez prohry na kontě, svorně však ztratily bod v nájezdové disciplíně s Norskem.

S ohledem na výsledky v předchozích zápasech se mohl český tým jevit jako mírný favorit tohoto utkání. Nakonec to v klání se Švýcary skutečně potvrdil. Brankově nejchudší utkání v podání českého týmu mohlo svědčit o úrovni soupeře, údělu zápasu i pokročilé fázi víkendu.

Za český tým se po polovině první třetiny trefil Jakub Boček, v druhé části se těsno po skončení přesilové hry trefil Michal Strnad. České vítězství pak po polovině poslední třetiny pečetil trefou v přesilovce Jakub Buršík. Teprve po té se švýcarský tým zmohl na odpověď, když stejně jako Češi využil jednu ze čtyř početních výhod.

Celkem rozhodčí v tomto duelu rozdali dvacet trestných minut, shodně po deseti na obou stranách. Oboustranný trest pár vteřin před koncem duelu už byl jen vyústěním napětí.

„Velkou část zápasu dokázali kluci diktovat soupeři, jak se bude hrát a plnili to, co si společně předsevzali. Zejména v obranné hře jsme si plnili svoje úkoly velmi svědomitě, a proto soupeř neměl větší množství těch opravdu velkých šancí,“ vyzdvihuje dobře odvedenou práci svého týmu trenér Jiří Jakoubek.

Konečné pořadí týmů na Polish Cupu

1. Česko
2. Švýcyrasko
3. Norsko
4. Dánsko
5. Německo
​6. Polsko

TOP 10 Kanadské bodování na Polish Cupu

1. Jonáš Kreysa (CZE)  6+4 
2. Joachim Terjesen (NOR) 9+0
3. Martin Řezáč (CZE) 6+3
4. Patrik Šebek (CZE) 6+2
5. Filip Langer (CZE) 5+3
6. Jakub Boček (CZE) 4+4
7. Gianluca Pesici (SUI) 3+5
8. Casper Sletten (NOR) 3+5
9. Jakub Buršík (CZE) 5+2
10. Raul Willfratt (SUI) 4+3 

Obrázek