{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

JUNIOŘI SE SETKAJÍ NA PRVNÍM SOUSTŘEDĚNÍ NOVÉHO CYKLU

Obrázek ke článku
6. 9. 2017

Nový cyklus začíná. Trenér národního celku juniorů Jiří Jakoubek představil sestavu pro úvodní kemp v Teplicích. Zde potenciální členové reprezentace poznají, jak bude probíhat příprava na mistrovství světa.

Soustředění v Teplicích bude druhou akcí nového reprezentačního cyklu. Junioři se totiž už představili na turnaji Czech Open v kategorii Muži Pro, kde brali bronzové medaile. „Výkony na turnaji byly zápas od zápasu lepší. Silnější soupeři nás tlačili, což výborně prověřilo naši obranu. Kluci zároveň ukázali, že dopředu dokážou být hodně kreativní,“ těšilo kouče Jiřího Jakoubka.

Na následující přípravný kemp se vydá kompletní tým kromě Filipa Langera, jenž nastoupí k přátelským utkáním mužské reprezentace. „V Teplicích budeme chtít nastavit společné fungování na celé dva roky, individuální plány rozvoje a podobně,“ pověděl trenér.

Součástí soustředění bude i přednáška pro rodiče, co vše budou následující dva roky v národním výběru obnášet. „Z herních věcí budeme řešit primárně obranný systém a protiútoky,“ doplnil hlavní myšlenku Jakoubek.

Do nominace se vešla i jména několika florbalistů ročníku 2002. Jedním z nich je například Filip Forman, který už byl s týmem také na Czech Open. „Každý hráč ročníku 2002 v nominaci je něčím výjimečný. Byli bychom rádi, aby hlavně nasávali atmosféru a v dalším reprezentačním cyklu byli schopni vše důležité dále předávat,“ zhodnotil český trenér.

Tréninková akce v Teplicích se koná od 6. do 10. září. Zároveň půjde o důležité setkání před blížícím se podzimním turnajem Euro Floorball Tour.

Obrázek